Crna Gora ubjedljiva na startu kvalifikacija: Marić nezadovoljan prvim poluvremenom

0

Ženska seniorska reprezentacija Crne Gore savladala je Andoru u prvom kolu grupe C3 kvalifikacija za EURO 2025.

Nakon inicijative tokom cijelog meča, konačni rezultat je 6:1.

– Čestitam djevojkama na pobjedi, ovo je dobar rezultat. Ali, mislim da smo slabo odigrali prvo poluvrijeme, ta igra je jedna od naših najslabijih u posljednje vrijeme. Sve ono što smo se dogovarali nijesmo ispoštovali. Ipak, bitno je da smo upisali pobjedu, prva tri boda u kvalifikacijama. Sada je važno da se odmorimo za naredni meč, protiv Farskih Ostrva, kazao je selektor Mirko Marić.

Očekivano, naša selekcija od starta je krenula ofanzivno i stvorila nekoliko šansi prije vodećeg gola, koji je djelo Slađane Bulatović. Kapitenka je u 27. minutu povukla akciju, kombinovala sa Jasno Đoković, a zatim lijepo poslala loptu u mrežu rivala.

Desetak minuta kasnije Crna Gora je udvostručila prednost. Bulatović je centrirala, Medina Dešić je zakačila loptu glavom, a Đoković na drugoj stative sprovela loptu u gol.

Ipak, i gošće su imale svojih momenata. U 41. minutu Tereze Armengol je lijepo pogodila iz slobodnog udarca nešto više od 16 metara.

Nastavak je, međutim, prošao u potpunoj dominaciji naše selekciji. U 51. minutu Maša Tomašević efektno driblala, nakon čega je asistirala Dešić za 3:1.

Deset minuta kasnije riješene su sve dileme. Jelena Karličić je centrirala sa desne strane, a Dešić glavom upisala novi gol u dresu reprezentacije.

U strijelce se upisala i Helena Božić u 75. minutu, ovog puta asistirala je Bulatović, koja je u posljednjim trenucima meča iskoristila jedanaesterac za konačnih 6:1.

Sljedeći rival Crne Gore su Farska Ostrva. Meč na Gradskom stadionu u Podgorici igra se 9. aprila sa početkom u 16:30 časova.