Crna Gora u Trebinju nakon peteraca savladala Srbiju u Trebinju

0

U pripremnoj utakmici, pred punim tribinama bazena u Trebinju, vaterpolisti Crne Gore i Srbije su odigrali zanimljiv meč u kojem su na kraju peterci donijeli pobjedu „ajkulama”. U uzbudljovij završnici „crveni” su golom Radovića poveli 37 sekundi prije kraja da bi Martinović pet sekundi do sirene postigao gol za izjednačenje.

U izvođenju peteraca prvo je Srbija bila u prednosti poslije neuspešnog šuta Averke ali su poslednja dva peterca propustili da realiziju Martinović i Lukić.

Tokom čitavog susreta je Crna Gora imala prednost, početkom druge četvrtine vodila 7:2, da bi se Srbija sa tri uzastopna gola vratila u meč. Ipak na poluvremenu je tim Vladimira Gojkovića vodio 9:6. Srbija je igrala sve bolje, sredinom trećeg dijela je Viktor Rašović smanjio na 9:10. Ipak do izjednačenja u tom dijelu nije došlo, Crna Gora je imala 13:10 i 14:12. Kada je Radović sredinom završnog dela povisio na 15:12 činilo se da je pobjednik poznat. Srbija se nije predavala, za nepuna dva minuta golovi Mandića, Vučinića i Strahinje Rašovića su donijeli izjednačenje. Uslijedio je opisani finiš i izvođenje peteraca  u kojem je Crna Gora bila spretnija.

CRNA GORA – SRBIJA 20:19 (6:2, 3:4, 5:6, 2:4 – 4:3)

Gradski bazen u Trebinju. Sudije: Obradović i Ivanovski (Crna Gora). Isključenja: Crna Gora 13, Srbija 12.

CRNA GORA: Lazović, Mršić 2, Perković 1, Averka 3, Banićević, Popadić 1, Vidović 2, Radović 3, Ukropina 3, Spaić, Matković 1, Petković 2, Tešanović, Murišić 1, Vujović 1.

SRBIJA: Rističević, Mandić 4, Velkić, Ranđelović 1, Vučinić 2, Vico, S. Rašović 6, Lukić 1, Pljevančić, Radulović 2, Drašović, V. Rašović 1, Dobožanov, Martinović 2, Stojanović.