Častan oproštaj od Evrope

0

Vaterpolisti Katara pobjedom nad turskom Enkom rezultatom 13:12 (0:3, 4:2, 5:3, 4:4) oprostili su se od evropske scene.

Kotorani su kvalifikacioni turnir za Evro kup u Zagrebu završili sa tri poraza i večerašnjom pobjedom.

Početak meča nije nagovještavao ovakav konačan epilog, pošto je turska ekipa golovima iskusnog Grka Jorgosa Dervisisa i Bahadira Ozbakiša vodila 3:0 poslije prve četvrtine.

Akademci su prvi gol postigli tek sredinom druge četvrtine, kada je pogodio Ivan Marković. Kotorani su međutim za samo dva minuta i 44 sekunde u finišu druge i na startu treće četvrtine napravili seriju 4:0 i preokrenuli na 6:5.

Uslijedila je rezultatska klackalica koju su “pokvarili” Ivan Marković i Dušan Milaš sa dva vezana gola za vođstvo našeg predstavnika od 11:9, četiri i po minuta prije kraja.

Potom se igralo onako kako je odgovaralo izabranicima Ivana Bjelobrkovića – gol za gol.

Ivan Marković je sa pet pogodaka predvodio Kataro do trijumfa. Gol manje postigao je Dragan Marković. Het-trik je upisao Nebojša Petrović, a jedan gol Milaš.

Dervisis je na drugoj strani pet puta pogodio metu.