Bundesliga: Nastavlja se posrtanje Majnca i Union Berlina, Dortmundu samo bod u Augsburgu

0

Union Berlin nastavlja sa porazima.

Oni su deseti put poraženi ove sezone, ovoga puta od Bohuma rezultatom 3:0 (1:0).

Dobro su se gosti držali u prvom poluvremenu, a onda je Takuma Asano uspio da u petom minutu nadoknade prvog dijela igre postigne pogodak za 1:0.

U nastavku dva gola domaćina, Pasiensija u 54. minutu i Štoger u 78. minutu utakmice.

Majnc je dočekao Hajdenhajm na svom terenu, očekivali su domaći pobjedu, na kraju 0:1 za goste.

Piringer je bio strijelac jedinog gola na ovoj utakmmici i to u 12. minutu.

Majnc je bio dosta ofanzivniji, stvorili su više šansi, a gosti su praktično iz jedne prilike postigli gol.

Volfsburg je prekinuo seriju poraza, iako su preko sat vremena igrali sa igračem manje pošto je Lakroa dobio direktan crveni karton u 27. minutu.

Strijelac jedinog gola na ovoj utakmici bio je Majer u 63. minutu meča.

Dortmund je gostovao u Bavarskoj, na kraju bez pobjednika – 1:1.

Domaći su poveli u 23. minutu preko Demirovića, da bi 12 minuta kasnije Malen dokazao da je u dobroj formi pogodivši za 1:1.

Gosti su nešto bolji rival, šanse su se ređale na obje strane, ali promjene rezultata do kraja utakmice nije bilo.