Budvanima malo i 3:0: Kraj evropskog puta

0

Odbojkaši Budve poraženi su od Dinamo Apeldorna rezultatom 3:0 (25:23, 25:18, 25:18) u regularnom dijelu utakmice i 19:17 u “zlatnom setu” u revanš utakmici šesnaestine finala CEV Čelendž kupa.

Izabranici Miljana Boškovića nisu uspjeli da nastave evropski put, iako su pružili dobar otpor na gostovanju šampionu Holandije. Domaćin je u regularnom dijelu igre stekao osjetnu prednost nad ekipom Budve i slavio u sva tri seta. Još jednu šansu imali su odbojkaši Budve koja im je, nažalost, izmakla u “zlatnom setu” u kojem je naš šampion imao loptu za osminu finala 13:14, ali je na kraju slavio domaćin 19:17.

U prvom susretu slavila je Budva na domaćem terenu maksimalnim rezultatom.

Crnogorski prvak tako je završio evropsku sezonu, koju je započeo u kvalifikacijama za Ligu šampiona, prošao prvi krug osvojivši turnir u Burgasu, potom se nakon turnira druge runde u Beogradu preselio u CEV Kup.

DINAMO APELDORN – BUDVA 3:0 (25:23, 25:18, 25:18) – “zlatni set” 19:17

Apeldorn – Dvorana “Omnisport Apeldorn”. Gledalaca: 350. Sudije: Fragkakis (Grčka) i Vestbo (Norveška).

DINAMO APELDORN: Van Solkema, Tijhus, Vilijams 6, Bak 18, Abraham, Van Zajst 15, Bosma, Van Kuten 1, Švard (libero), Krok 13, De Vejer 4, Lipke (libero), Šunselar, Van der Šaf 11.

BUDVA: Močić (libero), Miljanić, Lečić, R. Milenković, Radunović 13, Radonić, Hadžisalihović 4, Krivokapić (libero), V. Milenković 4, Ćinćur 4, Dodić 12, Ječmenica 4.