Budva daleko od Lige šampiona

0

Odbojkaši Budve nisu uspjeli da trijumfalno otvore novu sezonu. U prvom meču kvalifikacija za CEV Ligu šampiona prvak Crne Gore izgubio je od zagrebačke Mladosti 3:1 (22:25, 26:24, 25:20, 25:20) i moraće da traži pobjedu na teškom gostovanju u Zagrebu za osam dana protiv tima Đorđa Jovovića i Nikole Đurovića.

Sjajan prvi set nagovijestio je uzbudljiv meč u MSC “Budva”, koji je čini se prelomio drugi set, jedini koji se igrao na razliku. Iskustvo Budve došlo je do izražaja, kao i značaj pojačanja koja su stigle ovog ljeta. Predvođen kapitenom Radunovićem i bivšim nosiocima igre reprezentacije, Milošem Ćulafićem i Vojinom Ćaćićem, Budva je ušla sjajno u meč. U prvom setu gosti iz Zagreba uglavnom su jurili Boškovićev tim. Prednost našeg šampiona rasla je do +6, nakon 30 poena, a sjajnim blokom Radunovića Budvani su iskoristili treću set loptu i poveli 25:22. To je bio sedmi poen za Radunovića, dok je Mladost predvodio naš reprezentativni korektor, Đorđe Jovović.

I drugi set dobro su počeli Ćaćić i saigrači, brzo stekli +3 (5:2), ali nakon nekoliko grešaka Zagrepčani su preokrenuli i poveli dva razlike (8:6 i 9:7). Tada se razigrao donedavni kapiten Crne Gore i sa tri vezana poena vratio Budvi prednost, 10:9. U ujednačenoj borbi detalji su pravili razliku. Finiš drugog dijela igre obilježile su greške na obje strane, a loša procjena Močića uslovila je as Perića, pa je Mladost iskoristila drugu set loptu i sa 26:24 se vratila u meč. To je bio Perićev peti poen u drugom setu, u kom je Ćaćić osvojio sedam.

U uvodnim trenucima trećeg seta iskoračio je ponovo iskusni Ćulafić, koji je sa nekoliko poena u nizu natjerao trenera Mladosti, Radovana Gagića da rano zatraži tajm-aut, pri rezultatu 7:4 za Budvu. Nije to poremetilo “žuto-plave”, pa su otišli na +4, i održavali vođstvo do 14:10. Tada je rival napravio seriju 3:0 i vratio se u set, a u igri poen za poen zagrebački sastav preuzeo je vođstvo na 19:18 na servis Jakopeca, potom uz sjajnu odbranu i dobre napade, u kojima je često završna meta bio Jovović došao do preokreta, 25:20. Kao i u drugom setu, tako i u trećem, pad Budvana u finišu odredio je ishod.

U ubojitom ritmu nastavio je hrvatski šampion i u četvrtom setu, koji je otvorio sa 4:0, nakon čega je Bošković pozvao tajm-aut. Nažalost, nije to promijenilo stanje na terenu, pošto je Mladost lako došla do +6. Uticalo je to na psihološki momenat domaćeg tima, koji nije mogao da spusti zaostatak ispod pet poena praktično do kraja, i uslijedio je 3:1 sa 25:20 u četvrtom setu.

Najefikasniji igrač meča bio je upravo Ćaćić sa 22 poena, a dvocifreni u timu Budve Ćulafić sa 16 i Radunović sa 13. Još jedan povratnik u Budvu, reprezentativni bloker Luka Babić, meč je završio sa četiri poena, tri je osvojio Dalibor Lečić koji je igrao samo u četvrtom setu.

U redovima Mladosti po 15 poena Đorđa Jovovića i Stipe Perića, 12 je osvojio Jakopec, a naš mladi srednji bloker, Nikola Đurović, nije dobio priliku za debi u dresu šampiona Hrvatske.

Revanš u Zagrebu igra se u četvrtak, 26. septembra. Pobjednik dvomeča u narendom kolu igraće sa boljim iz para Fino Kapošvar – Tirol Insbruk, čiji je prvi meč pripao Austrijancima 3:0. Poraženi sastav seli se u CEV Eurokupu.

BUDVA – MLADOST 1:3 (25:22, 24:26, 20:25, 20:25 )

Budva – MSC “Budva”. Gledalaca: 380. Sudije: Akdemir (Turska), Markelj (Slovenija).

Poeni iz napada: Budva 52, Mladost 39. Poeni iz bloka: Budva 5, Mladost 18. Poeni iz servisa: Budva 4, Mladost 5. Greške protivnika: Budva 25, Mladost 33.

BUDVA: Močić (libero), Miljanić, Lečić 3, R. Milenković, Radunović 13, Radonić 1, Krivokapić (libero), V. Milenković, Milosavljević, Janković 2, Čelebić, Ćulafić 16, Babić 4, Ćaćić 22. Trener: Miljan Bošković.

MLADOST: Perić 15, Ivančić, Jakopec12, Repek 4, Đurović, Handrios 4, Eker 6, Pervan (libero), Močić 6, Mičetić, Busak-Vidaković (libero), Stanković, Jovović 15. Trener: Radovan Gagić.