Budućnost Voli poražena na Kanarskim ostrvima

0

Košarkaši Budućnosti Voli izgubili su na gostovanju Gran Kanariji 84:64 u utakmici 16. kola Evrokupa.

Podgoričani su drugi put u sezoni poraženi od španskog predstavnika, koji će gotovo izvjesno osvojiti prvo mjesto u grupi B.

“Plavima” predstoji grčevita borba da budu među četiri najbolje plasirana tima na tabeli, a nakon sedmog neuspjeha u grupi B imaju isti učinak kao Cedevita Olimpija i Virtus.

Podsjetimo, od obje ekipe crnogorski šampion ima bolji međusobni skor.

Budućnost je na Kanarskim ostrvima dobro parirala domaćinu tokom prvog poluvremena, koji je na odmor otišao sa +3 (36:33).

Presudna je bila treća četvrtina. Džastin Kobs i saigrači su očajno šutirali iz igre, za razliku od Gran Kanarije koja je pogađala iz svih pozicija.

Lider grupe B stekao je ubjedljivu prednost, što je za izabranike Aleksandra Džikića bio nenadoknadiv minus u završnih 10 minuta košarke.

Jedina svijetla tačka u redovima Budućnosti bio je Denis Sili sa 19 poena, Džastin Kobs je dodao 12 ali uz katastrofalan procenat šuta.

Kod Gran Kanarije, 15 poena Aleksandera Balcerovskog, 14 Dilana Enisa, 13 je ubacio Nikola Krusino.

Podgoričane za sedam dana, 30. marta, očekuje domaći duel protiv francuskog Burga.