Budućnost uzela bod šampionu Evrope

0

Poslije 15 uzastopnih poraza u međusobnim duelima, rukometašice Budućnosti danas su u Podgorice uzele bod aktuelnom šampionu Evrope, ekipi Đera.

Naime, “plave” su u četvrtom kolu Lige šampiona remizirale u „Morači“ sa šestostrukim prvakinjama Starog kontinenta – 23:23.

Izabranice Bojane Popović parirale su svih 60 minuta mađarskom predstavniku, pa se na poluvrijeme otišllo s rezultatom 11:10 u korist Đera.

Mađarice su u nastavku povele 19:16 i činilo se da bi to mogao da bude prelomni trenutak utakmice.

Međutim, izabranice Bojane Popović pronašle su prava rješenja u napadu, pa uz sjajnu odbranu uspjele da se vrate u meč.

Na kraju, Đer je imao 15 sekundi u napadu za pobjedu, ali se Budućnost odbranila i osvojila veliki bod.

Podgorički tim će za sedam dana u “Morači” dočekati njemački Ludvigzburg.

Budućnost – Đer 23:23 (10:11)

Podgorica – Dvorana „Morača“. Gledalaca: 500. Sudije: Budzak i Zahradnik (Slovačka). Sedmerci: Budućnost 1 (1), Đer 3 (3). Isključenja: Budućnost 4, Đer 2 minuta.

Budućnost: Atingre, Hauge (16 odbrana), Marsenić, Danijelson, Vukčević 1 (1), Godeč 6, Popović, Marković 2, Ivanović 1, Radević, Bulatović 4, Tomova, Ramusović, Radivojević 7, Kadović, Pavićević 2.

Đer: Toft (šest odbrana), Sako (sedam odbrana), Blom 3, Bratset-Dale, De Paula, Rju 2, Brajstol 3, Dulfer, Jorgensen 2, Fodor, Hovden 1, Nze Minko 4, Van Vetering 3, Haušer 5 (3).