Budućnost pala u balkanskom derbiju, Sarajevo ide na megdan Seltiku

0

Pričali su iz Budućnosti kada su izbacili Astanu u Kazahstanu da će im biti daleko teže sa Sarajevom u Zenici. I bili su u pravu.

I period dominacije i igrač više u poslednjih 20-ak minuta nisu bili dovoljni Podgoričanima, skupo su platili ceh za promašaje, pa će Sarajevo igrati sa Seltikom u poslednjem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope – 2:1.

Najbolje šanse Budućnost je promašila od početka drugog poluvremena, pa do 67. minuta, kada je primila drugi gol. Bilo je odličnih prilika za Podgoričane, a najbolja je propuštena u 55. minutu, kada je Terzić proturio loptu pored golmana domaćih Kovačevića, ali je Pejović u poslednjem trenutku zaustavio da ne uđe u gol.

I nakon toga ponovo je Pejović bio poslednja prepreka ispred Podgoričana i sprečio gol. A, onda – kazna. Englez Matijas Fanmino je u srcu šesnaesterca dočekao centaršut Pidra i pogodio za 2:1.

Čak ni kada je Sarajevo ostalo bez isključenog Rahmanovića u 75. minutu, ta razlika na terenu se nije osetila. Budućnost je klonula duhom, nije uspela ni čestitu priliku da napravi.

Sarajevo slavi, za nedelju dana dočekaće veliki Seltik.