Budućnost osvojila trofej na turniru u Širokom Brijegu

0

Košarkaši Budućnosti Voli spremni dočekuju novu sezonu. Podgoričani su to pokazali na turniru u Širokom, koji su osvojili. Posebno dominantno odigrao je tim Andreja Žakelja u finalu, pošto su savladali Zadar 79:63.

Konačan rezultat je i sjajan za hrvatski tim, s obzirom da su plavi imali oko 30 poena prednosti većim dijelom utakmice. Zadrani su u finišu uspjeli da izbore više nego pristojan poraz.

Izdvaja se moćna igra u odbrani, s obzirom da su na poluvremenu primili samo 22 poena. Postigli su 49 i tu je priča oko osvajača trofeja bila završena.

Samo 9 grešaka imala je Budućnost za 40 minuta košarke, što je jedan od glavnih razloga laganog trijumfa.

Žakelj je uspio i da raspodijeli minutažu među igračima. Najviše je odigrao Mekinli Rajt, 24 minuta i 45 sekundi. Najefikasniji bio je Jogi Ferel, koji je ubacio 12 poena, uz šut iz igre 4 od 6, za nešto preko 15 minuta na parketu.

Džuvan Morgan je takođe dodao 12, uz 8 skokova. Dvocifren je bio još Flečer Megi sa 10.

Budućnost sezonu u Aba ligi otvara utakmicom protiv Mornara u Baru, 21. septembra.

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!