Budućnost lako do pobjede i 2. kola Lige konferencija

0

Odavno se nije desilo da u jednom danu dvije crnogorske ekipe izbore plasman u naredno kolo kvalifikacija za jedno od evropskih takmičenja.

Nakon Mornara, koji je u Tbilisiju napravio senzanciju, u drugo kolo kvalifikacija za Ligu konferencija plasirala se i Budućnost. Podgoričani su nadoknadili minus od jednog gola iz prvog meča, slavili sa 3:0 i zakazali dvomeč sa bugarskim timom – CSKA 1948 iz Sofije. Izabranici Ivana Brnovića su odigrali neupredivo bolje nego u prvom meču, postigli efektne golove i na kraju potpuno zasluženo slavili. Ovo je bez dileme onakva partija kakvu priželjkuju navijači, ali i stručni štab – disciplinovana, čvrsta i na kraju efikasna.

Plavi su od samog starta krenuli ofanzivno i već nakon par minuta mogli da povedu. Nakon centaršuta sa lijeve strane, sam je na petercu ostao Milan Vukotić, zahvatio je loptu glavom, ali je ona završila pored gola. Nekoliko minuta kasnije nakon nabacivanja Grivića nikoga nije bilo u petercu da zahvati loptu i pošalje je u mrežu. Imali su gosti u 23. minutu priliku preko Sobovalea, ali je Grivić u poslednjem trenutku glavom uspio da otkoni opasnost. A onda, devet minuta kasnije 1:0 za Budućnost. Po lijevoj strani je prošao Petar Grbić, došao do gol-aut linije, a onda ubacio loptu pred gol, gdje je najprisebniji bio Igor Ivanović i ugurao je u gol.

Na samom startu drugiog dijela gosti su zaprijetili preko Vitije. Lopta je nakon centaršuta igrača Mališeve sa tridesetak metara dobila čudan efe, išla je pod prečku, ali je Mijatović paradom izbacio u korner i sačuvao mrežu. Nakon toga je Budućnost preuzela stvar u svoje ruke, napadali su plavi sa svih strana i nekako se samo čekao gol. A on je i pored toga, u 56. minutu, stigao iznenada. Dragan Grivić je sa desne strane, barem se stekao utisao želio da centrira, lopta je iznenadila golmana Velija, koji nije mogao da je zaustavi. Završila je u mreži za 2:0 i veliki slavlje na tribinama Gradskog stadiona. Bio je to prvi gol Dragana Grivića u dresu podgoričkog kluba otkako je stigao iz Sutjeske.

U 88. minutu smo vidjeli i najljepši momenat na utakmici. Brnović je dao pas na desnu stranu za mladog Vladimira Perišića, koji je zalomio svog čuvara i poslao loptu u suprotni ugao. Bila je to prava majstorija mladog fudbalera Budićnosti, koji je u nadoknadi vremana mogao da postigne i drugi golm ali je njegov šut sa desetak metara odbranio golman Mališeve.