Budućnost izgubila: Bajern pobijedio u “Morači”

0

Dejan Radonjić je odnio veoma važnu pobjedu iz svoje Morače, gdje se igrački i trenerski afirmisao. Bajern je čvrstom odbranom u potpunosti neutralisao svaku nadu Budućnosti da pokuša da dođe do slavlja u ovom meču, pa je na kraju uspeo da prekine niz od dva uzastopna poraza i izjednači se na osmom mjestu sa Baskonijom – 75:89 (17:25, 27:16, 15:25, 16:23).

Gosti kontrolu nad utakmicom nisu imali samo na početku druge četvrtine, kada su Podgoričani bili dominantni na terenu i precizni u šutu van linije 6,75, ali se njemački tim konsolidovao već do kraja prvog poluvremena, a onda u nastavku došao do dvocifrene zalihe i rutinski utakmicu priveo kraju.

Na visini zadatka još jednom je bio Vladimir Lučić, najefikasniji igrač pobjedničkog tima. Srpski reprezentativac ubacio je 18 poena u koš protivnika i imao sedam skokova. Nadahnut je bio i Nemanja Dangubić (13 poena), a važan doprinos pobjedi Bavaraca dao je i Stefan Jović sa šest poena i sedam asistencija.

Daleko ispred ostalih u redovima Budućnosti bio je Edvin Džekson sa 19 poena, a dvocifreni učinak dostigli su i Noris Kol (12 pona), Filip Barović i Nemanja Gordi (obojica po 10).