Budućnost igrala prvi takmičarski meč u Podgorici: Kataro slavio

0

Vaterpolisti Katara pokvarili su Budućnosti istorijski meč – prvi takmičarski u bazenu SC Morača. Akademci su u 3. kolu Regionalne A1 lige pobijedili u Podgorici rezultatom 15:11 (2:4, 5:2, 5:3, 3:2).

Podgoričani su dobro otvorili duel, a pamtiće se da je prvi gol u takmičarskom meču u glavnom gradu za seniorski vaterpolo tim budućnosti postigao Goran Grgurević. Poslije njega je Ljubomir Kovačić izjednačio, da bi Mlađan Janović i Igor Uskoković donijeli izabranicima Aleksandra Aleksića dva gola prednosti.

Održavali su Matija Brguljan i drugovi plus dva sve do poslednjeg minta prvog poluvremena, kada su Kotorani serijom 3:1 preokrenuli na 7:6.

Stekli su izabranici Ivana Bjelobrkovića sredinom trećeg kvartala tri gola prednosti (10:7), da bi Uskoković Neđo Baštrica brzo doveli domaće na minus jedan. Ispostavilo se međutim da je to praktično sve od Budućnosti, pošto su Bokelji sa četiri vezana gola razriješili sve dileme, četiri minuta i 48 sekundi prije kraja (9:14).

Kovačić, sa pet golova, predvodio je Kotorane do pobjede. Dragan Marković i Marko Milić su postigli po dva gola. U listu strijelaca za goste su se upisali još Pavo Vičević, Ivan Marković, Veljko Vujović, Dušan Milaš Nikola Marković.

David Stevović je sa tri gola bio najefikasniji u ekipi Budućnosti. Baštrica, Uskoković i Grgurević postigli su po dva, Brguljan i Janović po jedan gol.