Budućnost i Lovćen u finalu Kupa!

0

Budućnost i Lovćen igraće u finalu Kupa Crne Gore, 29. maja pod Goricom, epilog je polufinalnih duela.

Prava drama viđena je u najvećem crnogorskom derbiju, orkšaju Sutjeske i Budućnosti, gdje je domaćin imao sve u svojim rukama da napravi veliki korak ka duploj kruni, prvoj u istoriji kluba.

Imali su Nikšićani vođstvo od 1:0, golom Stefana Cicmila u finišu prvog poluvremena (prvi meč je završen 0:0), od 67. minuta imali su i igrača više (dva žuta kartona Stefana Milića), te poptpunu kontrolu igre i nekoliko velikih šansi da daju drugi gol.

Nisu uspjeli, a tragičar je bio igrač koji je donio remi Sutjesci nedavno protiv Budućnosti u prvenstvu, u posljednjim sekundama – Božo Marković, koji je u 55. minutu nakon sjajnog prodora Zakarije promašio maltene prazan gol (čudesna odbrana Dragojevića).

Kazna Podgoričana bila je surova – gotovo prvi ulazak u protivnički šesnaesterac u drugom poluvremenu, 10 minuta prije kraja, izabranici Branka Brnovića pretvorili su u izjednačenje.

Gol vrijedan plasmana u finale Kupa i spasa sezone postigao je rezervista Mihailo Perović, nakon centaršuta Ilije Tučevića.

Rival Budućnosti biće Lovćen, koji je u pravoj kanonadi do vrha napunio mrežu Petrovca pod Malim brdom 4:0!