Breznica i Crvene zvezda eliminisani

0

Fudbalerke Breznice zastale su već na prvoj prepreci u kvalifikacijama za Ligu šampiona, pošto su u prvom meču kvalifikacionog turnira na Malti poražene od domaće Birkirkare nakon produžetaka 1:2. Meč je regularnom toku završen rezultatom 1:1 (0:1).

Pljevljakinje su povele u 17. minutu pogotkom Marijane Jankov.

Kola su međutim krenula nizbrdo kada je Aleksandra Vujošević u razmaku od samo 11 minuta zaradila dva žuta kartona, pa su njene drugarice od 58. minuta morale da igraju sa igračem manje u polju.

Novi šok bio je pogodak Japanke June Hazekave nakon kornera u 60. minutu.

Pobjedu Maltežankama donijela je upravo Hazekava, pogotkom iz jedanaesterca u 4. minutu drugog produžetka.

Birkirkara će za prolazak u drugu rundu kvalifikacija igrati sa Anderlehtom. Belgijanke su u drugom polufinalu turnira ubjedljivo savladale Crvenu zvezdu sa 4:1.

Sve je za crveno-bijele krenulo naopako već u 2. minutu kada je direktan crveni karton dobila Tijana Đorđević.

Svega četiri minuta kasnije Stefani Vatafu je pogodila za 1:0, a u 19. minutu je Laura Delose dodala još jedan gol.

Pogađale su još za Belgijanke Ameli Delabre u 58. i Luna Venzeir u 74. minutu.

Počasni pogodak za Beograđanke u 5. minutu sudijske nadokande postigla je Nina Matejić.