Brant ušao umjesto Rejne, pa sa dva gola srušio „švabe“

0

Fudbaleri Borusije Dortmund pobijedili su kao gosti Štutgart 2:0 na premijeri 29. kola Bundeslige.

Oba gola postigao je Julijan Brant, koji je ušao na teren „Marcedes-Benc arene“ umjesto Đovanija Rejne, koji se povrijedio već u prvom minutu. Igrao se 12. minut kada je povremeni njemački reprezentativac kontru krunisao golom. Brant je u 72. minutu primio loptu od kapitena Marka Rojsa i sa ivice šesnaesterca preciznim udarcem ponovo matirao golmana Florijana Milera.

Nakon prve pobjede u poslednja tri kola, BVB ima 60 bodova, devet više i utakmicu više od trećeplasiranog Leverkuzena. Šampion Bajern bježi žuto-crnima šest bodova i ima meč manje,

„Švabe“, koje su poražena nakon četiri meča, prve su iznad crte, sa samo bodom više od Arminije Bilefeld i Herte, koje su u zoni ispadanja.