Bogdan odigrao skoro savršeno poluvreme, kad je stao on – stala je Atlanta

0

Povratak Bogdana Bogdanovića posle oporavka od povrede i virusa korona prijaće Atlanti dugoročno, a dok taj momenat ne dođe, moraće ipak da se zadovolji dobrim individualnim izdanjima jer Atlanta nije u dobrom momentu.

Bez Klinta Kapele, Deandrea Hantera, Solomona Hila i još nekih Atlanta je doživela treći poraz u poslednje četiri utakmice. Los Anđeles Klipersi su bez Kavaja Lenarda i Pola Džordža, Hartenštajna i Kenarda rutinski dobili Hokse na svom terenu rezultatom 106:93 (31:23, 28:30, 27:20, 20:20).

Dok je Bogdan Bogdanović igrao – i Hoksi su bili u igri. Čim je učinak srpskog reprezentativca nestao, gosti su morali da se pomire sa sudbinom. Bogdanović je posle 15 poena u porazu od Lejkersa imao isti učinak već na poluvremenu protiv drugog tima iz Los Anđelesa – 3/4 za tri, uz dva skoka i jednu asistenciju. Već nakon prve četvrtine Bogdanović je imao devet poena (4/5 iz igre), što mu je najbolja uvodna deonica ove sezone. Ujedno i 14. u NBA karijeri u kojoj je beležio bar devet poena.

Ipak, Bogdanović je izgubio momentum u nastavku i ostao na samo četiri poena. Kako je više vremena počeo da provodi na klupi Klipersi su hvatali veći zalet. Do kraja treće četvrtine razlika je bila 13 poena (86:73), u nastavku se uglavnom vrtela iznad dvocifrene granice, da bi maksimala iznosila 19 poena (106:87) posle serije domaćina 10:3 u samoj završnici.

Kod Klipersa Amir Kofi je bio najefikasniji sa 21 poenom, dok su kod Atlante Bogdanović i Trej Jang bili na po 19 poena. Srpski šuter pucao je 8/16 iz igre, odnosno 3/8 za tri, 0/4 u drugom poluvremenu. Ivica Zubac vratio se u sastav Klipersa i skupio osam poena, 13 skokova i tri skoka za 25 minuta na parketu.