Bivši saigrači iz Fenera Slukas i Veseli predvodili Grčku i Češku do pobjeda!

0

I posle trećeg odigranog kola reprezentacija Grčke ima stopostotan učinak na Evrobasketu.

U meču trećeg kola Grupe C Grci su danas, prema očekivanju, ubjedljivo savladali selekciju Velike Britanije rezultatom 93:75 i vratili se na prvo mjesto na tabeli sa sve tri pobjede, dok su Britanci vezali i treći uzastopni poraz.

Ovaj meč je obilježio raspoloženi Kostas Slukas koji je podesio “nišanske sprave“ i tek u drugom poluvremenu je donekle pokvario stopostotni šuterski učinak. On je meč završio sa 21 postignutim poenom, od toga je pogodio pet trojki iz šest pokušaja i tri šuta za dva poena iz četiri pokušaja.

Naravno, bio je najefikasniji u pobjedničkoj ekipi, a pratio ga je Papajanis sa 17 postignutih poena. Novi košarkaš Partizana Janis Papapetru je na terenu proveo 17 minuta, upisao četiri poena, uz po jedan skok i asistenciju, ali i loš šut iz igre, 1/5.

Britanci su tokom prvog poluvremena ostavili solidan utisak, dobro su parirali favoritu, ali su u nastavku posustali i dozvolili Grcima da odu i na 23 poena razlike pred kraj utakmice. U njihovom timu najefikasniji je bio Nelson sa 17 poena i četiri skoka.

U drugoj utakmici trećeg kola Grupe D na Evrobasketu, Češka je pred svojim navijačima u Pragu savladala selekciju Holandije rezultatom 88:80.

Tokom prvog poluvremena je izgledalo da će Česi rutinski dobiti ovaj meč, jer su u prve dvije četvrtine stekli ubjedljivu prednost i posle 20 minuta igre vodili su sa 50:27.

Međutim, u nastavku meča se slika na terenu značajno promijenila. Holanđani su sjajno odigrali treći kvartal, dobili su taj dio igre sa 30:16 i vratili nadu da mogu možda i do konačnog preokreta.

Ta nada je postala još izraženija na ulasku u finiš meča, kada je razlika smanjena na samo tri poena u korist Češke. Jan Veseli je sa linije slobodnih bacanja uspio da odbije taj nalet Holanđana i na 50 sekundi do kraja je uvećao vođstvo svog tima na 81:76.

Posle tajm-auta, Holandija je ponovo prišla na tri poena razlike, ali onda Peterka pogađa trojku i rješava pitanje pobjednika.

Jan Veseli je sa 24 poena i sedam skokova bio najefikasniji u selekciji Češke, a Peterka je meč završio sa 20 poena i pet uhvaćenih lopti. Janik Frank je predvodio Holanđane sa 22 poena i četiri asistencije.