Bivši crnogorski selektor startovao porazom u ABA ligi

0

Crnogorski trener Zvezdan Mitrović loše je otvorio svoju avanturu na klupi Cedevita Olimpije u ABA ligi. Zmajevi su izgubili na gostovanju FMP-u u okviru prvog kola regionalnog takmičenja – 75:62.

Nije u prvom poluvremenu djelovali da će ishod utakmice u Železniku biti ovakav. Slovenački šampion imao je sigurnu prednost koja je išla i do devet koševa viška, a poslije 20 minuta igre bilo je 40:33 za goste.

Međutim, domaći su izašli sa potpuno drugačijim pristupom u drugo poluvrijeme. Defanzivno su odigrali savršenu treću dionicu i stvari na terenu preokrenuli u svoju korist. Serijom 24:6 došli su i do dvocifrene prednosti nakon 30 minuta igre – 59:48.

Prednost je samo nastavila da raste, čak i do +20. U tom momentu bilo je jasno da će jedan od najboljih timova ABA lige doživjeti poraz od FMP-a i to vrlo ubjedljiv.

Inače, meč je obilježio težak pad i povreda košarkaša šampiona Slovenije Žige Daneua.

Najbolji pojedinac meča kod Pantera bio je Danilo Tasić sa 23 poena. Pratio ga je Vojislav Stojanović koji je ubacio 18, a dvocifreni su bili još Matic Rebec i Jovan Novak sa po 11 poena.

Kod Ljubljančana istakao se Devin Robinson sa 18 poena, dok je dvocifren bio još jedino Jaka Blažič sa 10 poena.

U drugom kolu Cedevita Olimpija dočekuje Dubai, dok će FMP gostovati Megi.