Batak: Prekidi su nam boljka, htjeli smo da odložimo derbi ali nam se nije izašlo u susret

0

Trener fudbalera Vojvodine, Radoslav Batak izrazio je zadovoljstvo uprkos porazu od APOEL-a u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu konferencije.

„Stara dama“ je izgubila sinoć u Nikoziji rezultatom 1:2, ali šef stručnog štaba Vojvodine vjeruje da njegov tim može do plasmana u narednu rundu.

U prvih 20, 25 minuta smo možda previše poštovali protivnika, možda iz razloga što igramo na njihovom terenu, a možda i što posjeduju  ogromno iskustvo igranja u evropskim takmičenjima. Međutim, kasnije smo pronašli rital i zaista nemam šta da zamjerim svojim igračima na igri u drugom poluvremenu. Pri rezultatu 1:1 primili smo gol iz neke nesmotrenosti i nedostatka iskustva. Ali, ono što nas raduje, jeste da budemo igrali kao u drugom poluvremenu, vjerujemo da možemo do pozitivnog rezultata i plasamana u narednu rundu”, rekao je Radoslav Batak.

Trener Voše je svestan da je pred njegovom ekipom težak raspored, ali da vjeruje da će njegov tim pokazati pravo lice na startu sezone. Izrazio je Batak blago nezadovoljstvo jer Crvena zvezda nije htjela da oloži derbi prvo kola Superlige Srbije sa Novosađanima, koji je na programu predstojećeg vikenda.

Ni kao igrač, ni kao trener, nisam nikad igrao smanjenim intenzitetom i ne znam tako da postupim. Za revanš nam se vraćaju Kajević i Malbašić, a dobili smo i novog napadača, nadamo se da će to biti i zvanično i naravno da će svežiji igrači dobiti šansu i da ćemo biti spremniji. Raspored je težak, ali tako je kako je, htjeli smo da pomjerimo utakmicu, nije nam se izašlo u susret”.

Trener Voše osvrnuo se i na detalje koji bi mogli da donesu prevagu u revanšu.

Na našem stadionu slijedi tek drugo poluvrijeme i moramo da iskoristimo taj prostor između linija i da budemo kvalitetniji u završnici. Večeras smo imali tri situacije iz koje nismo postigli gol, to je mnogo protiv ovakvog protivnika, a uz to smo imali i jednu preko Čumića u prvom poluvremenu. To znači da smo samo polovinu naših pravih šansi iskoristili, imali bismo još dva gola. Kada analiziramo ovaj meč, vidjećemo šta možemo da uradimo više. Gol iz prekida je nešto što je naša boljka i to hoćemo da popravimo”

Revanš je na program u četvrtak, 3. avgusta u 20 časova.