Barselona odbranila titulu, 11. put na krovu Evrope: Perez De Vergas heroj u penal seriji

0

Rukometaši Barselone odbranili su titulu u Ligi šampiona, pošto su savladali Kielce tek nakon izvođenja sedmeraca 37:35. Finale je u regularnom toku završeno rezultatom 28:28 (14:14), dok je nakon produžetaka bilo 32:32. Barsa je prva ekipa koja je uspjela da odbrani titulu u najkvalitetnijem klupskom takmičenju na Starom kontinentu od kada se završnica igra po principu fajnal-fora u „Lankses arena” u Kelnu. Katalonci su rekorderi po broju titula, imaju ih čak 11. Sad druge strane poljski tim je ostao na jednom trofeju, osvojenom 2016, kada su upravo nakon sedmeraca bili bolji od Vesprema. Ovog puta sreća nije bila naklonjena izabranicima Talanta Dujšebajeva.

Heroj pobjede Katalonaca bio je golman Perez De Vergas, koji je u trećoj seriji odbranio sedmerac drugu iz reprezentacije Aleksu Dujšebajevu. Svi ostali izvođaći su bili sigurni.

Meč je u regularnom toku bio izjednačen. Najveću prednost, od plus tri, imala je Barselona nakon tri vezana pogotka (5:2). Kielce u ni jednom momentu nije vodilo sa više od jednog gola. Poljaci su poveli na startu 1:0, dok su na novo vođstvo čekali do 25 minuta. U drugom poluvremenu ni jedna ekipa nije imala prednost veću od minimalne. Španci su bili bliži trijumfu u regularnog toka meča, da bi produžetke donio Arcem Karalek pogotkom sa crte u poslednjim trenucima.

U sličnom ritmu je nastavljeno u dodatnih dva puta po pet minuta, pa je pobjednika odlučivao penal rulet.

Prvi strijelac Lige šampiona Aleiš Gomes je sa devet pogodaka predvodio Barsu, po pet su dali Dika Mem i Timoti Engesan, dok su uz crnogorskog reprezentativca Branka Vujovića po četiri gola za Kielce postigli braća Aleks i Danijel Dujšebajev, te Karalek, Vladislav Kuleš i Arkadijuš Morito.