„Barakude” uspješnije od „ajkula”

0

Vaterpolisti Crne Gore poraženi su u prijateljskom meču u Zagrebu od selekcije Hrvatske 12:10 (2:1, 5:4, 4:2, 1:3).

Podmlađeni sastav „ajkula” pružio su snažan otpor akteulnom prvaku Evrope u prve dvije četvrtine, kada je bilo 7:5.

U trećem dijelu meča, domaći sastav je pojačao ritam, odlijepio se na 11:7 i u posljednjih osam minuta odrađivao je posao.

Crna Gora je to iskoristila da ublaži poraz. Vuk Drašković, Savo Ćetković i Dušan Matković su dali po dva gola, a po jednom su mrežu Hrvatske pogodili Danilo Radović, Aleksa Ukropina, Đorđije Stanojević i Jovan Vujović.

Ilija Radović je imao pet odbrana, a Darko Đurović četiri.

Konstantin Harkov i Jerko Marinić-Kragić su za „barakude” postgli po tri pogotka.

Rino Burić i Ivan Krapić su postigli po dva, a po jednom su se u listu strijelaca upisali Andrija Bašić i Goran Grgurović.

Jedan od razloga poraza Crne Gore je loš šut iz igre, iz 28 šuteva dala je samo deset golova (36%).