Balkanski derbi u finalu: Hrvati otpisali Mađare

0

Balkanski klasik u finalu Olimpijskih igara. Vaterpolisti Hrvatske savladali su Mađarsku 9:8 i pridružili se Srbiji u borbi za zlato u nedjelju od 14 časova.

Mađari su bolje počeli polufinale, poveli 3:1, ali su Barakude već do kraja prve četvrtine izjednačile na 3:3.

I finiši druge četvrtine pripao je izabranicima Ivice Tucka. Loren Fatović sa dva gola i Marko Žuvela su prvi put donijeli prednost svjetskim prvacima (7:5), koju su čuvali do kraja, iako nisu postigli gol u poslednjih devet i po minuta.

Imali su Mađari nekoliko prilika da izbore peterce, ali je Marko Bijač bio nepremostiva prepreka.

Hrvati su čuvali loptu praktično u poslednjih minut i po, pošto im se lopta nakon šuteva i pogađanja okvira gola odbijala u ruke.

Mađarima je ostalo samo pet sekundi za poslednji napad. Morali su da krenu od svog gola jer su istrošili tajm-aute. Gergo Zalanki je pokušao iz daljine kao Srbin Nikola Jakšić u četvrtfinalu sa Grčkom, ali je njegov šut završio visoko preko gola.

Fatović je postiga čak pet golova. Na drugoj strani samo Marton Vamoš i Silard Janšik postigli su više od jednog gola – po dva.

Inače, Hrvatska i Srbija sastale su se u finalu Olimpijskih igara u Rio de Žaneiru 2016, kada je Srbija bila ubjedljiva – 11:7.

1 klik – 100 freebet-ova! Registruj se na meridianbet.me i pokupi najbolji poklon dobrodošlice!