Bajern utrpao devet golova u mrežu Dinama: Liverpul slavio na San Siru

0

Završeni su mečevi prvog kola reformisane Lige šampiona. Liverpul je u klasiku, nakon preokreta, savladao u gostima Milan – 3:1.

„Rosoneri“ su poveli preko Pulišića, a onda su „redsi“ preokrenuli zahvaljujući Konateu, Van Dajku i Soboslaju.

Aktuelni šampion Evrope, Real Madrid se mučio i na kraju savladao Štutgart – 3:1.

Madriđane je u vođstvo doveo Mbape, potom je Štutgart izjednačio, a strijelac je bio Undav, da bi Ridiger glavom zatresao mrežu i postigao drugi gol za „merengese“. Konačan rezultat je postavio Endrik.

A prava goleada viđena je u Minhenu gdje je Bajern sa čak 9:2 savladao Dinamo iz Zagreba.

Meč je obilježio Hari Kejn, koji je postigao četiri pogotka, od toga tri iz penala. U listu strijelaca se dva puta upisao Olise, a po jednom Sane, Gorecka i Gereiro. Golove za Dinamo postigli su Petković i Ogivara.

Sporting je u Lisabonu savladao Lil 2:0, a strijelci su bili Đekereš i Debast.

Ranije je Juventus slavio protiv PSV-a 3:1.

Ekipa iz Torina je povela preko Jildiza, koji je postigao sjajan gol u 21. minutu, da bi šest minuta kasnije Mekeni iskoristio asistenciju Gonzalesa i duplirao prednost.

Početkom drugog dijela se u listu strijelaca upisao Gonzales, a konačan rezultat je postavio Saibari.

Crnogorski fudbaler Vasilije Adžić je bio u protokolu za ovu utakmicu, ali nije ulazio u igru.

Aston Vila se nakon 41. godine vratila u Ligu šampiona i slavila na gostovanju Jang Bojsu sa 3:0.

Strijelci su bili Tilemans u 27, Remzi u 36. i Onana u 86. minutu.