Bajern i dalje bez pobjede u 2023. godini

0

Minhenski Bajern još nema pobjedu u 2023. godini. I u drugom meču po nastavku Bundeslige aktuelni šampioni Njemačke su remizirali, ovog puta protiv Ajntrahta 1:1 i zato sada imaju samo bod više od prvog pratioca Uniona iz Berlina.

U većem dijelu utakmice Bajern je imao veći posjed lopte, ali su ekipi Julijana Nagelsmana nedostajale prave šanse u poslednjih 20 minuta da bi poveli drugi put na meču.

Do vođstva je Bajern došao u 34. minutu, ali su prije toga viđene dvije odlične šanse na obje strane. Kolo Muani je imao dobar šut glavom ali je gol Bavaraca intervencijom ispred linije sačuvao jedan igrač domaće ekipe. Kanije je Tomas Miler imao dobru šansu za Bajern ali je njegov šut odbranio Kevin Trap.

Liroj Sane je nedugo potom dao gol šutem iz kaznenog prostora. Bio je to jak šut po sredini gola koji je bio neodbranjiv za Trapa.

Gosti iz Frankfurta su izjednačili u 69. minutu. Kolo Muani je savladao Jana Zomera nakon što se takođe dobro snašao u šesnaestercu, a pogodio je donji desni ugao gola Bavaraca.

Jedinu šansu koja može da se podvede pod prijetnju imao je Džamal Musijala. On je u 73. minutu šutirao preko gola. Pred kraj je Đibril Sou imao jedan obećavajući šut, ali ga je blokirao jedan od njegovih saigrača iz Ajntrahta. Kasnije je i Tomas Miler imao šut glavom koji je sa lakoćom odbranio Trap.

Bajern sa 37 bodova i dalje drži prvo mesto, ali su ga sada stigli Union, Lajpcig i Frajburg koji imaju 36, 35, odnosno 34 boda.