Argentinci zastali u kišnoj Venecueli: Preokret Brazila

0

U noći za nama odigrana su četiri od pet mečeva devete runde južnoameričkih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2026. godine.

Argentina, aktuelni prvak svijeta, okliznula se na gostovanju Venecueli – 1:1. Poveli su Gaučosi golom Nikolasa Otamendija u 13. minutu, međutim, Salomon Rondon je u 65. poravnao rezultat i tako donio veliki bod svojoj selekciji.

Meč je obilježilo očajno stanje travnjaka stadiona u Maturinu. Lopta je jedva odskakala od lokvi i natopljenosti trave, a to zasmetalo i Lionelu Mesiju.

“Bio je to ružan meč, nismo mogli da povežemo nekoliko pasova, lopta se zaustavljala u barama na terenu. Teško je igrati u takvim uslovima, teren nije pomogao“, rekao je Mesi.

Sa druge strane, Brazilci su uspjeli da prežive pakao u Čileu i da savladaju domaći tim sa 2:1 poslije preokreta.

Crveni su poveli preko Eduarda Vargasa već u drugom minutu. Brazilce je u igru vratio Igor da Kruz pogotkom u prvom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena.

Vrhunac drame dogodio se u 89. minutu kada Selesao dolazi do potpunog preokreta golom još jednog igrača Botafoga, Luiza Enrikea.