Aranđel spasio crno-bijele na krovu

0

Partizan slavi – Aranđela Stojkovića. Rezervista Partizana u drugom minutu sudijske nadoknade vremena, zakucao je „strijelu“ iza leđa golmana Katića i crno-bijelima donio velika tri boda. Na kraju, Voždovac – Partizan 2:3 (0:1)!

Veliko slavlje fudbalera Partizana, uz dodatni adrenalin posle serije muka na „krovu“, ekspolidiralo je u finišu, iako je pretnodno domaći tim mogao i do antologijske pobjede.

Nije, jer je gol crno-bijelih ponovo odlično čuvao Aleksandar Jovanović i sa dvije odlične intervencije, posle 2:2, obezbijedio saigračima dobre pretpostavke da napadnu maksimalan plen.

A do tada…

Majstorija Baždara obezbijedila je prednost Partizanu pred odlazak na odmor. Posle serije pokušaja saigrača, najprisebniji je bio mladi napadač crno-bijelih i parabolom, sa lijeve strane, smjestio loptu iza leđa golmana Katića.

Znatno zanimljivije bilo je drugo poluvrijeme. Sudija Novak Simović dobro je reagovao u 56. minutu, duel Ovusua i Neškovića okarakterao je najstrožom kaznom.

Ofanzivac „zmajeva“ preuzeo je odgovornost i sa bijele tačke, minut kasnije, vratio meč u egal fazu.

Nije dugo trajalo, od 75. minuta Partizan je ponovo imao prednost. Najviši u skoku bio je Aleksandar Filipović i sa pet metara postigao gol za 1:2.

Sjajna akcija domaćina, pet minuta kasnije, uz lošu reakciju golmana Aleksandra Jovanovića izrodila je i drugo izjednačenje. Opalio je krajičkom stopala Fleminng sa 15 metara i unio dodatnu fazu dramatike u finišu.

Zanimljivo je bilo i u finišu, izjednačenje domaćina dodatno je unijelo dramatiku.

Napadali su fudbaleri Voždovca, a Aranđel Stojković bio najprisebniji u finišu i sjajnim golom zaključio superinteresantan meč na vrhu Tržnog centra Stadion…

VOŽDOVAC – PARTIZAN 2:3 (0:1)

Stadion: Tržni centar Stadion. Sudija: Novak Simović (Lovćenac). Gledalaca: 2.000. Strijelci: 0:1 – Baždar u 39, 1:1 – Nešković (iz jedanaesterca) u 57, 1:2 Filipović u 75, 2:2 Flemings u 81, 2:3 Stojković u 90+2. minutu.

VOŽDOVAC: Katić – Đurđević, Lukić, Savić, Đuričić – Matić, Mitrović (od 63. Miletić) – Flemings (od 90. Antonijević), Nešković (od 90. Pirgić), Kolarević (od 72. Vujanović) – Teodorović (od 72. Petrović).

PARTIZAN: Jovanović – Filipović (od 81. Stojković), Kovačević, Marković, Antić – Kastiljo, Ovusu – Severina (od 79. Janković), Goh, Kalulu (od 60. Zahid) – Baždar (od 60. Nikolić).