piše: Vladimir Vukićević
Čim su se zaljuljale fotelje dublu Bečić-Krivokapić, a podrška u narodu na minimumu, obišli su se evropski bilčici, lajčaci i picule, politički autsajderi i mešetari koji su kao nekad Lopova a danas Bečića nahvalili i rekli nam da nam je on stub stabilnosti, da je oslonac, da ga podržimo. Na sve to se naslonila i anketa lopovskog cedema kako je najpopularniji političar u Crnoj Gori.
A on umjesto da učini sve da dođe do dogovora unutar parlamentarne većine, otvara pregovore sa lopovskom strankom i njenim satelitima, sa uništiteljima Crne Gore i ovog naroda, uzeo Draginju u zaštitu, a o našem nevino utamničenom Jovanoviću na KiM ne smije da pisne.
Krhka, lomljiva demokratizacija za koju smo su izborili u nemogućim uslovima prošle godine je katastrofalnim djelovanjem foteljaškog dubla na udaru, sve je dovedeno u pitanje, njihov bleferski i ucjenjivački pristup ide na ruku neprijateljima demokratije, njihove akcije i rezolucije podržavaju Bakir, Biserko, Konjević, Duško Marković i sl.
Poslednji je čas da se dovedu u red i podrže predlog Fronta i SNP, da se napravi koalicioni ugovor koji će se poštovati i da se krene u velike akcije i poslove za budućnost Crne Gore.
Ako neće, ako nastave ovom lajčakovskom prugom, svaka stanica će im biti pogrešna, a narod čiju inteligenciju toliko ponižavaju znaće da ocijeni njihov doprinos svih ovih mjeseci.
Bravo Vlado, to je to.
Batali cigarete. Škodi. Dovoljno je što pišeš besmislice.
Ah, da, čuveni lopovski CEDEM, koji je na prošlim izborima ZBCG-u dao citavih 9% manje.
——-
Avgust 2020
Podgorica, PR centar – Prema istraživanju CEDEM-a, sprovedenog početkom avgusta, rejting prijavljenih lista za predstojeće parlamentarne izbore trenutno pokazuje da lista „Odlučno za Crnu Goru! DPS-Milo Đukanović“ ima 35,3 odsto podrške građana, koalicija „Za budućnost Crne Gore“ 24,7, a „Mir je naša nacija“ 16,5. Slijedi lista „Crno na bijelo“ sa 6,6, „Mi odlučujemo dosljedno – Ivan Brajović“ sa 5,3, „Ispravno – Rafet Husović“ sa 4,8, „Jaka Crna Gora“ 4,2 odsto podrške, „Albanska lista Genci Nimanbegu – Nik Đeljošaj“ 1,9 odsto i „Hrvatska reformska stranka Crne Gore- HRS“ 0,3.
“Istraživanje je pokazalo i da bi izlaznost na predstojećim parlamentarnim izborima bila 66%,” kazala je Bešić.
Saopštena je i prognoza rezultata izbora sa marginom statističke greške.
“Podrška građana u procentima za izbornu listu „Odlučno za Crnu Goru! DPS-Milo Đukanović“ kreće se u intervalu od 32,4 do 38,2 odsto, zatim „Za budućnost Crne Gore“ od 22,1 do 27,3 odsto, „Mir je naša nacija“ od 14,2 do 18,7 odsto, „Crno na bijelo“ od 5,1 do 8,1 odsto, „Ispravno-Rafet Husović“ od 3,5 do 6,1 odsto, „Mi odlučujemo dosljedno – Ivan Brajović“ od 3,9 do 6,7 odsto, „Jaka Crna Gora“ od 3,1 do 5,4 odsto, „Albanska lista Genci Nimanbegu – Nik Đeljošaj“ od 1,1 do 2,8 odsto, a „Hrvatska reformska stranka Crna Gore – HRS“ od 0 do 0.7 odsto” kazala je Bešić.
Kompromitovani CEDEM je dobio novi zadatak od svojih finansijera i gospodara da na popisu stanovništva u Crnoj Gori bi bilo 45 odsto Crnogoraca i 30 odsto Srba”
Uz dodatno obrazloženje:
„Ono što je izvjesno je da se ne mogu očekivati promjene nacionalne strukture stanovništva na predstojećem popisu“, objasnio je Pejović.
Između redova na popisu stanovništva očekujte ove rezultate koje je objavio CEDIS, a na vama je da prihvatite i ozvaničite.
Kada je riječ o pitanju popisa stanovništva, preko 50 odsto smatra da popis treba redovno da se održi ove godine. Svaki četvrti građanin smatra da popis treba odložiti, jer su političke prilike takve da mogu da utiču na rezultat popisa, dok 22 odsto građana nema stav o tom pitanju. Na popisu bi se, kako je rekao, kao Crnogorac izjasnilo 45 odsto građana, dok bi se 30 odsto izjasnilo kao Srbin. Bošnjacima bi se izjasnilo 5,7 odsto ispitanika, Muslimanima 4,3, Albanaca 3,8 odsto, dok su ostale nacionalnosti na manje od 1 odsto.
„Ono što je izvjesno je da se ne mogu očekivati promjene nacionalne strukture stanovništva na predstojećem popisu“, objasnio je Pejović.
https://www.cedem.me/aktivnosti/1266-svaki-drugi-gradanin-nezadovoljan-radom-vlade-a-vecina-ispitanika-misli-da-bi-vanredne-parlamentarne-izbore-trebalo-raspisati-prije-vremena
CEDEM je dobio zadatak da pumpa rejting Demokrata i Aleksi Bečiću
Ukoliko bi se naredne nedjelje održali parlamentarni izbori, 31 odsto opredijeljenih građana bi dalo glas Demokratskoj partiji socijalista (DPS), 18,7 odsto građana Demokratskom frontu (DF), 18,4 odsto Demokratama, 6,4 odsto URI, Bošnjačkoj stranci 4,4, SNP-u 3,5 odsto, Spcijaldemokratama (SD) 3,5 odsto, SDP-u 3 odsto, dok su ostale partije oko ili ispod cenzusa.
„I dalje je DPS pojedinačno najjača politička partija. Međutim, DPS nema kapacitet da sa tradicionalnim partnerima eventualno formira većinu. Bez jednog od ključnih aktera kao što su DPS, DF i Demokrate nijedna druga kombinacija vlasti nije moguća, te da bi se održala trenutna vlast parlamentarna većina mora pronaći kompromis“, navela je Bešić.
Ukoliko bi premijer Zdravko Krivokapić formirao svoju partiju minimum 4,9 odsto građana je reklo da bi sigurno ili vjerovatno glasalo za tu partiju što bi bilo dovoljno za obezbjeđenje parlamentarnog statusa.
Na pitanje da li je potrebno raspisivati vanredne parlamentarne izbore 30,5 odsto ispitanika misli da bi vanredne parlamentarne izbore trebalo raspisati što prije, 12 odsto da bi ih trebalo raspisati istog dana kada budu naredni predsjednički izbori.
„Među onima koji smatraju da ih treba raspisati što prije su uglavnom podržavaoci bivše vlasti, odnosno sadašnje opozicije, dok s druge strane oni koji smatraju da ne treba raspisivati vanredne parlamentarne izbore uglavnom su ispitanici koji podržavaju aktuelnu vlast“, objasnila je Bešić.
Ukoliko bi se sjutra održali predsjednički izbori, kako je kazala, 41,5 odsto građana bi glasalo za Mila Đukanovića, 19,4 odsto za Aleksu Bečića, 11, 5 odsto Andriju Mandića, Zdravka Krivokapića 9,6, Dritana Abazovića 7,3 odsto.
„Možemo zaključiti da bi jedan jedinstven kandidat trenutne vlasti imao prednost nad Đukanovićem“, rekla je Bešić.