Alonsovi „farmaceuti“ jezde ka salatari: Leverkuzen nadigrao Bajern, teniskim lopticama na savez

0

Nemaju kao Bavarci slovo „n“, ali imaju tim za titulu: fudbaleri Bajera potpuno su nadigrali tim Bajerna u velikom derbiju njemačkog šampionata i pobjegli na +5 na čelu Bundeslige.

Utakmica na Baj Areni u Leverkuzenu završena je rezultatom 3:0 (1:0).

Početak derbija je kasnio kao i mnogi drugi mečevi u Bundesligi zbog protesta navijača širom Njemačke, a kad je utakmica konačno počela na terenu je postojao samo jedan tim – Bajer.

Izabranici Ćabija Alonsa potpuno su nadigrali šampionski tim iz Minhena, koji je osvojio poslednjih 11 titulu u Bundesligi!

Da li je klub iz Levekuzena konačno taj koji može da prekine dominaciju Bajerna? Rano je za konačan odgovor, to su prošle sezone najbolje osjetili na svojoj koži fudbaleri Borusije Dortmund, ali kako igra tim Ćabija Alonsa ne bi bilo nimalo iznenađenje…

Zanimljivo je da su Farmaceuti poveli golom fudbalera Bajerna?! Hrvatski internacionalac Josip Stanišić, inače rođen u Minhenu, igra ove sezone za tim iz Leverkuzena kao pozajmljen igrač Bavaraca. Zato se nije ni radovao kada je u 18. minutu zatresao mrežu Manuela Nojera.

Kod ovog pogotka „uspavao“ se francuski defanzivac Saša Boe. Stigao je u zimskom prelaznom roku iz Galatasaraja. Debitovao je nedavno u drugom poluvremenu protiv Menhengladbaha, a ovo mu je bio debi kao startera u timu Bajerna. Utisak je da ga je Tomas Tuhel prerano ubacio u vatru.

I u drugom poluvemenu je Francuz par puta djelovao izgubljeno na terenu, ali ni njegovi saigrači nisu bili ništa bolji. Svi su podbacili. Uključujući i napadače, predvođene nepremjetnim Harijem Kejnom.

Sa izuzetkom Nojera. Golman Bavaraca je čini se jedini bio na visini zadatka. Spriječio je još neki pogodak Farmaceuta. Međutim, ni onb nije mogao ništa u 50. minutu. Bila je to simultanka ove sezone fantastičnog Španca Alehandra Grimalda. Promijenio je dupli pas sa Nigerijcem Nejtanom Telom i iskosa sa lijeve strane prosto zakucao loptu pod prečku golmana Nojera – 2:0.

Frimpong je u 88. minutu bio blizu trećeg gola na meču kada je pogodio stativu, da bi u 90+5. mimnutu uz pomogć Nojera postavio konačnih – 3:0!

Dnevni program 21. kola Bundeslige obilježila su dva prekida. Publika u Berlinu i Menhengladbahu izrazila je nezadovoljstvo zbog odluke Fudbalskog saveza Njemačke da dozvoli upliv stranog kapitala u vlasničku strukturu klubova, što navijačima izuzetno smeta, pa su zbog toga bacali teniske loptice na teren. Upravo zbog toga su bile prekinute utakmice između Union Berlina i Volfsburga, te Borusije iz Menhegladbaha i Darmštada. Prekid je trajao nekih pola sata, nakon čega su ti dueli nastavljeni i privedeni su kraju.

Kada su u pitanju rezultati, zanimljivo je bilo u duelu Augzburga i Lajpciga – 2:2. Poveo je domaćin preko Tica u 35, a do kraja prvog dijela igre Lajpcig je izjednačio golom Opende (39. minut). Samo sedam minuta igre  u nastavku bilo je dovoljno Lajpcigu da dođe do preokreta – Banjamin Šeško je bio strijelac, a onda je u 60. minutu Ermedin Demirović donio bod svojoj ekipi.

U Frankfurtu takođe nije bilo pobjednika u duelu Ajntrahta i Bohuma – 1:1. Domaći su poveli Marmuša u 14. minutu, a samo tri minuta kasnije je Brošinski donio izjednačanje i bod ekipi Bohuma.

Veliku pobedu su ostvarili fudbaleri Hajdenhajma. Slavili su na „Vezeru“ protiv ekipe Verdera sa 2:1.