Alkaras odbranio trofej na Vimbldonu, Đoković nije imao snage za preokret

0

Finalni obračun sedmostrukog šampiona Vimbldona protiv aktuelnog prvaka najprestižnijeg teniskog turnira na svijetu pripao je braniocu trofeja – Španac Karlos Alkaras danas je u potpunosti nadigrao Srbina Novaka Đokovića, te pobijedio sa 3:0, po setovima 6:2, 6:2, 7:6 (7:4)

Alkaras je meč otvorio brejkom, da bi sa još jednim, tada za 4:1, riješio pitanje prvog seta (6:2).

Španac je i drugi set počeo brejkom, a zatim napravio i drugi za 5:2, te tako identičnim rezultatom prelomio i taj period susreta (6:2).

U trećem setu je, pak, bilo mnogo neizvjesnije.

Rivali su čuvali svoj servis, dok Alkaras nije napravio brejk za 5:4.

Španac je tada servirao za pobjedu, međutim, Đoković se vratio „iz mrtvih“, te vratio brejk za 5:5.

Potom se obojica osvojila po gem na svoj servis, pa je uslijedio taj-brejk, u kojem je Alkaras slavio sa 7:4, te tako ponovo slavio protiv srpskog tenisera, baš kao i prošle godine.

Đoković, s druge strane, nije imao snage za preokret koji je najavio jedinim brejkom u trećem setu.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA.