Albanci ne mogu da oproste Ori što je sjela pored srpskog tenisera: Simbol prodaje
Finale Svjetskog prvenstva u ragbiju pruvuklo je veliku pažnju ljudi širom svijeta, a posebno jedna situacija bila je interesantna u regionu – susret britanske pevačice albanskog porekla Rite Ore i najboljeg svjetskog i srpskog tenisera Novaka Đokovića.
Organizatori su namestili da Ora i Đoković u finalnom meču sjede jedno do drugog u loži. Kamera je snimila da su tom prilikom nešto razgovarali, a Rita nije skidala osmjeh sa lica.
Albanski Sport Ekspres nimalo nije bio blagonaklon prema pjevačici nazvavši je lažnim patriotom. Uz to ova situacija dolazi posle nedavno održanog koncerta u Mađarskoj kada je od tinejdžera, kome je majka Srpkinja, a otac Mađar, uzela srpsku zastavu koju joj je bacio i nosila je na bini. Kasnije kada su je „razapeli“ albanski mediji pravdala se da nije znala koja zastava je u pitanju.
„Rita Ora je nedavno primila veliku kritiku, jer se pojavila na sceni sa zastavom Srbije na ramenu. Pjevačica se sama izvinila činjenicom da nije znala kojoj zemlji pripada zastava koju joj je bacio fan na scenu. U međuvremenu, prije nekog vremena, na koncertu albanske pevačice, prikazane su slike nekih poznatih ličnosti, a Rita Ora je oponašala svoje mišljenje o njima. Kada se pojavio Novak Đoković, njena reakcija je bila jasna. Međutim, sada su je kamere snimile kako sedi pored srpskog tenisera. Njih dvoje su gledali finale u ragbiju jedno do drugog, a lice Rite Ore je bilo nasmijano. Trenutak koji se nije svidio albanskoj javnosti, pogotovo znajući patriotizam kojim se Ora uvek trudila da se predstavi. Možda je dvoglavi orao na koncertu samo simbol za prodaju“, stoji u njihovom tekstu.
Rita Ora je rođena 1990. godine u Prištini, ali se sa porodicom kada je imala samo par mjeseci života preselila u Veliku Britaniju, čiji pasoš koristi. U spotovima je često znala da nosi odeću koja podsjeća na narodnu nošnju koja se nosi u pojedinim djelovima Kosova i Metohije, želeći tako da promoviše svoje porijeklo, iako rijetko obilazi rodni kraj.
Tada je bila na meti kritika pojedinaca iz Azerbejdžana i Kazahstana, koji su tvrdili da je to zapravo narodna nošnja koja se nosi u njihovim krajevima.
(sk)