Adžić debitovao za Juve u Seriji A

0

Juventus nije blistao, ali je uspio da probije bedem ispred gola Lacija, 1:0, u osmom kolu italijanske Serije A.

Stara dama je od 24. minuta imala igrača više. Pjer Kalulu je umakao Alesiju Romanjoliju, a italijanski štoper ga je oborio u izglednoj prilici za postizanje gola i sudiji Sakiju nije ostalo ništa drugo osim da defanzivcu Nebeskoplavih pokaže direktan crveni karton.

Krenuli su jako ofanzivno od tog momenta fudbaleri Juventusa, ali to nije davalo rezultata. Pokušavao je trener Tijago Mota sa izmjenama, a u 72. minutu dogodio se istorijski momenat iz ugla crnogorske fudbalske javnosti.

Šef struke torinskog kluba u igru je umjesto Keprena Tirama uveo Vasilija Adžića.

Napadi Juvea su se nastavili i isplatili u 85. minutu. Huan Kabal je oštro ubacio, a Mario Hila je skrenuo loptu i tako prevario svog čuvara mreže, Ivana Provedela, za veliku radost na Alijanc stadionu.

Samo dva minuta poslije pogotka, mogao je domaći tim do još jednog. Opasan udarac sa oko 20 metara uputio je upravo Adžić, ali je Provedel bio spreman.

Crnogorski reprezentivac u redovima Lacija, Adam Marušić, odigrao je svih 90 minuta u kojima je bio jako dobar.