Adžić debitovao u Ligi šampiona u prvom porazu Juvea u sezoni: Real gubio 0:2, pa dao pet

0

Nakon debija prethodnog vikenda u Seriji A, Vasilije Adžić je odigrao i prvi meč u Ligi šampiona – fudbaler Juventusa je večeras protiv Štutgarta ušao u igru u 68. minutu, umjesto Dušana Vlahovića, a njegova ekipa je izgubila 1:0.

Juventus je večeras pretrpio prvi poraz u sezoni.

Potpuno zaslužena pobjeda njemačke ekipe, koja je od početka bila bolja, imala više šansi, a čak 22 puta šutirala ka golu rivala, od toga je 10 puta lopta išla u okvir gola.

Štutgart je u prvom poluvremenu preko Demirovića pogodio stativu, a onda je Perin u finišu prvog poluvremena zaustavio Undava.

Undavu je početkom drugog poluvremena zbog igranja rukom poništen gol, potom je Perin odbranio nakon što je pokušao Milo, da bi u 67. minutu Jildiz mogao da dovede Juventus u vođstvo, ali ga je zaustavio Nubel.

U 86. minutu Štutgart je dobio penal, Milo je šutirao, a Perin odbranio. Prethodno je crveni karton dobio Danilo.

Ušlo se zatim u sudijsku nadoknadu, igrao se 92. minut kada je Štutgart stigao do gola – Milo i Ture su kombinovali, Ture je ušao u kazneni prostor i zatresao mrežu.

Real je nakon preokreta u drugom poluvremenu savladao Borusiju Dortmund 5:2. „Milioneri“ su vodili poslije 45 minuta nakon golova Malena i Bajno-Gitensa, a onda je u drugom poluvremenu Real zaigrao mnogo bolje i do pobjede stigao golovima Vinisijusa (het-trik), Ridigera i Vaskesa.

Arsenal je u Londonu savladao Šahtjor 1:0, a jedini gol je djelo golmana ukrajinske ekipe Riznika, koji nije imao sreće u 29. minutu, budući da je nakon udarca Martinelija lopta pogodila stativu, a onda golmana u leđa i završila u mreži.

PSŽ i PSV su igrali neriješeno u Parizu – 1:1. Holanđani su do vođstva stigli zahvaljujući Langu, a izjednačio je Hakimi.

Aston Vila je savladala Bolonju 2:0, a golove su postigli Megin i Duran, dok je Sporting u gostima bio bolji od Šturma. Strijelci za ekipu iz Lisabona bili su Santos i Đekereš.

Đirona je savladala Slovan na domaćem terenu 2:0 i stigla do prve pobjede u istoriji u Ligi šampiona.

Špansku ekipu su do trijumfa vodili Gutjeres i Huanpe.