SNS slavi 14 godina postojanja stranke u Leskovcu, predsjednik SNS-a i Srbije Aleksandar Vučić poručio je da je danas dan za ponos.
– Danas je dan u kom svako od vas, nas, svaki član SNS ima pravo na dio tog ponosa, na parče rezultata koje smo zajedno postigli, na priznanje na učešću u najvećem poslu koji je učinjen u našoj zemlji. Stvari nisu idealne i ništa nije tako sjajno kao što se predstavlja, ali jeste mnogo bolje i jeste Srbije promijenjena. Uspjeli smo da ozbiljnom i odgovornom politikom mijenjamo Srbiju. Dok sam dolazio mogao sam da vidim nove fabrike, fabrike koje smo mi u Leskovcu otvorili, koje su ranije katančene i zatvarane – kazao je Vučić.
On je rekao da danas preko dva miliona i 300 hiljada ljudi ima posao u ovoj zemlji (470 hiljada razlika u odosu na 2012. godinu).
– To pokazuje koliko smo vredno radili i koliko smo stvari u Srbiji mijenjali – rekao je on i najavio dolazak novih investitora u Leskovac.
Ističe da nema sumnje da je bilo i da će biti loših ljudi među članovima SNS.

Istakao je da nikada neće napustiti SNS.
– Beskrajno vas volim i beskrajno vam hvala na ogromnog povjerenju, na ljubavi koji ste davali Srbiju. Činjenica da desničarske pristalice i pristalice levice govore da smo na onoj drugoj strani dokazuju da smo samo na strani Srbije – tvrdi predsjednik SNS-a.
On se posebno zahvalio divnim ljudima koji nikada ništa od stranke nisu dobili, a uvijek su bili uz nju.
On je dodao da nam Kosovo i Metohiju otimaju svaki dan kao vrane i gavranovi i pokušavaju da nas ubijede u to da je to za nas dobro.
Objasnio je da samo tražimo da nas poštuju, kao što mi poštujemo sve druge.
– Danas, kada traže od nas srce našeg nacionalnog bića, naše nije da im prijetimo, naše je da skromno govorimo koliko smo slabi i da znamo koliko problema imamo, ali hoću da im kažem da to ne znali da smo stvarno toliko slabi. Srbija je danas mnogo jača nego 1999. i 2012, u svakom smislu. Naše je da nastavimo da radimo, da gradimo fabrike, puteve, pruge, da izvozimo softvere, da brinemo o našoj djeci – rekao je Vučić.
On je istakao da se ženama klanja do poda na razumu, na odgovornosti, na ozbiljnosti, na tome što brinu o svojoj djeci, svojim muževima i očima.
– Nemamo djece za „bacanje“, moramo da čuvamo Srbiju. Samo da nismo učestvovali u svim ratovima 20. veka bili bismo veći od Holandije. Moramo da pokušamo da sačuvamo mir, ali da ljubomorno nikome ne damo ono što je naše – rekao je Vučić.
Razmislite još jedanput hoćete li na Srbiju ponovo?
On je onima koji misle da je Srbija šaka zobi poručio da neće moći da primoraju Srbiju, da bi natjerali neke druge da poštuju međunarodno pravo.
– Videćete snažniji otpor Srbije. Videćete najsnažniji otpor naroda, ponosite i slobodarske zemlje. Mi nemamo rezervnu otadžbinu. Za nas je ona najbolja i ne može da bude šaka zobi. Razmislite još jedanput hoćete li na Srbiju ponovo – rekao je predsednik SNS.
On je rekao da Srbija mora biti samostalna, Srbija u kojoj ne odlučuju tajkuni i strani ambasadori.
– Kao i prije deset godina, i danas pojedini bahati tajkuni, uglavnom iz inostranstva, pokušavaju da ruše Srbiju i nas. Moja poruka za njih je da su mnogo jaki, a još jači su oni koji ih podržavaju, ali nikada ne smiju da potcjenjuju plamen slobode koji u Srbiji niko nije usio da ugasi. Srbiju pokoriti ne možete. Zato, mi ćemo da idemo u Evropu ljubomorno čuvajući svoje pravo da budemo svoji na svome. Uradićemo sve da dobijemo još mnogo investicija, ali pogovora nema oko vitalnih nacionalnih interesa. Spremni smo na kompromise, ali ne na kapitulaciju. Predaja, za nas, nije opcija. To je suštinski moto SNS – kazao je Vučić.
(Novosti online)
