Predsjednica Vlade Srbije Ana Brnabić, u razgovoru sa predsjednikom Vlade Rumunije Nikolaeom Ćukom, zahvalila se toj zemlji na principijelnom stavu povodom pitanja Kosova i Metohije.
Predsjednica vlade takođe je podvukla trajnu opredeljenost Republike Srbije za mir i stabilnost u čitavom regionu.
Premijerka Brnabić je sa svojim rumunskim kolegom, u telefonskom razgovoru, razmijenila mišljenja o nastavku jačanja sveukupne bilateralne saradnje i političkih odnosa, kao i o trenutnoj situaciji na Zapadnom Balkanu.
Ovaj telefonski poziv predstavlja nastavak dinamične razmjene dve države nakon nedavne novembarske posjete predsjednice vlade Rumuniji, prenosi Tanjug.
Premijerka je ujedno istakla da se nada skoroj posjeti premijera Rumunije Nikolaea Ćuke Srbiji, saopštila je pres služba vlade.
