Džordž Rasel je imao sjajnu prvu godinu u bolidu Mercedesa u šampionatu Formule 1.

Britanac je upisao prvu pobjedu u karijeri, a ukupnom plasmanu je završio na četvrtom mjestu. Bio je bolji od svog klupskog druga Luisa Hamiltona, sedmostrukog prvaka svijeta.

Rasel je oduševeljen odnosom koji ima sa svojim starijim kolegom.

– Mislim da je sve harmonično. Oduševljen sam kako Luis radi sa timom, kako podiže moral i kada sve ne ide kako smo željeli i ono što je najvažnije, kako je i dalje prokleto brz. Veliki je izazov biti njegov klupski kolega –  zaključio je Rasel.

 

(sk)

Tagovi