Džordž Rasel je imao sjajnu prvu godinu u bolidu Mercedesa u šampionatu Formule 1.
Britanac je upisao prvu pobjedu u karijeri, a ukupnom plasmanu je završio na četvrtom mjestu. Bio je bolji od svog klupskog druga Luisa Hamiltona, sedmostrukog prvaka svijeta.
Rasel je oduševeljen odnosom koji ima sa svojim starijim kolegom.
– Mislim da je sve harmonično. Oduševljen sam kako Luis radi sa timom, kako podiže moral i kada sve ne ide kako smo željeli i ono što je najvažnije, kako je i dalje prokleto brz. Veliki je izazov biti njegov klupski kolega – zaključio je Rasel.
(sk)
