Prva A liga: Jedinstvu derbi sjevera

0

Podgorica i Primorje 1945 ostvarili su ubjedljive pobjede, a trijumf je upisala i ekipa Jedinstva 1950 u prvim mečevima 4. kola Prve A crnogorske košarkaške lige.

U derbiju sjevera je sve bilo u znaku Bjelopoljaca, koji su pobijedili Ibar sa 81:76.

Domaći su već u prvoj dionici imali dvocifrenu razliku (22:11), a iako su se Rožajci u 23. minutu preokrenuli (43:43), Bjelopoljci su brzo postavili stvari na svoje mjesto, tako da su već u 27. minutu vratili dvocifreno vođstvo (58:48)…

Kod domaćih najefikasniji bili su Nenad Vuković sa 14 i Siniša Bošković sa 13 poena. U redovima ekipe iz Rožaja Ognjen Gutović postigao je 19, dok je Vasilije Knežević upisao dabl-dabl (16 poena i 12 skokova).

Primorje 1945 bilo je ubjedljivo protiv Milenijuma – 106:64.

Novljani su meč otvorili serijom 13:3, već na poluvremenu vodili 50:28, pa je bilo jasno da slijedi rutinsko odrađivanje posla u drugom poluvremenu.

Pet igrača kod domaćih bilo je dvocifreno. Predvodio ih je Aleksandar Danilović sa 22 poena. Kod gostiju Miljan Marinović je ubacio 14.

Jedini trijumf u gostima upisala je Podgorica u Danilovgradu – 86:56.

Košarkaši iz glavnog grada su u komšiluku nakon sedam minuta imali 17 poena prednosti (25:8), pa su gosti u laganom ritmu nastavili pobjednički niz.

Šest igrača kod Podgorice bilo je dvocifreno. Prvi među jednakima bio je Balša Živanović sa 15 poena, Džošua Skot je postigao 13, Nikola ŽižićDanilo Brnović i Džek Golke po 11, Pavle Đurišić 10 poena.

Na drugoj strani Vasilije Jovović je ubacio 18, a Đorđije Grgurović 10 poena.