Budućnost se žali na suđenje: Dožaj, Maričić i Vojinović nastavljaju po starom… Do kad?

0

Dan nakon derbija 5. kola ABA lige između Budućnosti i Crvene zvezde iz podgoričkog kluba su se oglasili saopštenjem za medije. Šampioni Crne Gore tvrde da su drastično oštećenje u utakmici koja je bila, između ostalog prekinuta, jer su domaći navijači vrijeđali žene gostujućih košarkaša Miloša Teodosića i Nemanje Nedovića.

Na kraju je Crvena zvezda odnijela pobjedu iz „Morače“ rezultatom 75:73.

Saopštenje prenosimo integralno.

U poslednjoj četvrtini isti film, isti režiseri. Koliko god da smo blizu pobjede jedna prepreka se ponavlja – sudije. U utakmici petog kola između plavo-bijelih i Crvene zvezde bilo je nekoliko očiglednih grešaka sudija koje su direktno uticale na krajnji ishod meča. Najupečatljivije je udaranje Alena Omića u lice koje ne samo da nije okarakterisano kao namjeran faul, nego nije sviran faul uopšte. Izdvojili smo pet grešaka u poslednjih 6 minuta i 20 sekundi meča:

1.       Faul #33 nad Alenom Omićem prije nego što je Omić napravio faul u napadu (Q4 6:20)https://youtu.be/a4rUCJLHHgw

4.       #0 se ne oslobađa lopte nakon odvajanja od parketa sa obije noge (Q4 1:41) https://youtu.be/O5nKYjsrZvo

6.       Za kraj mało smijeha. Sudije krenu da dosude faul/nesportski faul pa se u djeliću sekunde predomisle – https://youtu.be/U3uTcPcoQEI