Prvijenac Budve u Regionalnoj A1 ligi

0

Vaterpolisti Budve upisali su prvu pobjedu u Regionalnoj A1 ligi, pošto su u 2. kolu A grupe pobijedili na svom plivalištu ekipu KPK Korčule sa 16:13 (6:2, 2:5, 5:3, 3:3).

Presudio je odličan start Delfina i vođstvo 6:1 u poslednjem minutu prve četvrtine.

Izabranici Miloša Popović nisu bili na nivou samo u drugoj četvrtini, kada su dozvolili rivalu da serijom 5:1 priđe na 7:6. Približili su se gosti u finišu prvog poluvremena i golom Tina Fabrisa na 8:7, ali su odmah nakon odmora Aleksa Popović sa dva gola, Aleksandar Radosavljević i Jovan Radić odveli domaće na plus pet (11:7).

Tim iz crnogorske metropole turzma je nakon toga rutinski priveo meč kraju.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Petar Mitrović sa pet pogodaka. Popović je upisao gol manje. Todor Vukčević, Radić i Radosavljević postigli su po dva, a Matija Franeta jedan gol.

Fabris sa pet i Petar Tedeski sa četiri gola istakli su se kod hrvatskog predstavnika.

Naši predstavnici u B grupi Regionalne A1 lige, Budućnost i Kataro će svoj meč naredne runde odigrati 29. oktobra.