Drugi prijateljski duel kadetskih reprezentacija Rumunije i Crne Gore završen je pobjedom domaćina rezultatom 2:0.

Crnogorska selekcija ostala je sa igračem manje u 12. minutu, kada je crveni karton dobio Lazar Popović, da bi ubrzo Rumunija povela preko Alberta Nikulaeseija.

Naš tim je nakon toga imao nekoliko prilika za izjednačenje, a najbolju Vuk Pavićević, koji u 63. minutu nije iskoristio jedanaesterac. Kazna za promašaje stigla je posljednjim trenucima utakmice u vidu pogotka Alberta Radua za konačnih 2:0.

– Zamišljena kao provjera pred kvalifikacije, utakmica je u psihofizičkim momentima to i opravdala. Preko 80 minuta smo igrali sa 10 igrača, primili golove iz prekida kod dosuđenog crvenog kartona i u 90. minutu, ali imali prilike za gol i iz igre iz jedanaesterca. Sve su to bili izazovi na koje smo morali odgovoriti. Itekako smo dobro parirali protivniku sa igračem manje, igrali na svom maksimumu i da nije bilo par neozbiljnosti u igri koje moramo sankcionisati, utisak bi bio mnogo povoljniji, kazao je selektor Radovan Kavaja.

Rumunija – Crna Gora 2:0