„Sokolići“ deklasirani u Nikšiću, Janjić pogodio iz kornera

0

Mlada reprezentacija Crne Gore poražena je u devetom kolu Grupe E kvalifikacija za EURO 2025.

Na Gradskom stadionu u Nikšiću Rumunija je slavila rezultatom 6:2.

Rumunija je do vođstva došla u 16. minutu, kada je Luis Munteanu savladao Nikolu Ivezića i postigao prvi od svoja tri gola danas.

Izjednačio je pet minuta kasnije Nikola Janjić, koji je protivničkog čuvara mreže savladao direktno iz kornera.

Ipak, ubrzo je stigao odgovor od Munteanua za 1:2.

Nastavak je donio dva brza gola gostiju, ovog puta precizni su bili Rareš Ilije i Oktavijan Popesku.

Novu nadu „sokolićama“ donio je sjajan pogodak Balše Mrvaljevića u 69. minutu.

Međutim, ponovo je uslijedio žestok odgovor Rumunije.

Još jednom je precizan bio Munteanu, dok je trijumf zaključio Minhea Radulesku.

,,Sokolići“ ovaj kvalifikacioni ciklus završavaju 15. oktobra, gostovanjem Finskoj u Tampereu.

Crna Gora – Rumunija 2:6 (1:2)

Gradski stadion, Nikšić. Sudija: Žeremi Pinjar (Francuska): Strijelci: 0:1 – Luis Munteanu 16′, 1:1 – Nikola Janjić 21′, 1:2 – Luis Munteanu 27′, 1:3 – Rareš Ilije 52′, 1:4 – Oktavijan Popesku 57′, 2:4 – Balša Mrvaljević 69′, 2:5 – Luis Munteanu 74′, 2:6 – Minhea Radulesku 89′. Žuti kartoni: Bulatović, Đurić (Crna Gora), Grameni (Rumunija).

Crna Gora: Nikola Ivezić, Andrej Đurić, Andrija Bulatović (od 46. Dušan Vuković), Vasilije Čavor (od 46. Balša Mrvaljević), Aleksa Ćetković (od 67. Andrej Bajović), Vladimir Perišić, Ognjen Bakić, Nikola Janjić (od 85. Medo Juković), Igor Pajović (od 85. Nikola Vuković), Ognjen Gašević, Stefan Melentijević.

Selektor: Nikola Rakojević.

Rumunija: Razvan Sava, Aleksandru Pantea (od 68. David Maftei), Umit Akdag, Ovidiu Perijanu, Janis Stojka (od 68. Mihnea Radulesku), Konstantin Grameni, Luis Munteanu (od 78. Vladislav Blanuca), Oktavijan Popesku (od 67. Robert Silagi), Andrej Borza, Gabrijel Danulesa, Rareš Ilije (od 67. Marius Ćorbu).

Selektor: Danijel Panku.