Partizan se držao tri četvrtine u Madridu: Tuča u turskom derbiju

0

Košarkaši Partizana poraženi su na gostovanju Real Madridu u 2. kolu Evrolige, rezultatom 93:86. Tim Željka Obradovića je samo u prvoj četvrtini imao prednost, dok je ostatak duela u Vizink centru protekao pod kontrolom Blankosa.

Dobro je u meč ušao Mario Nakić i donio crno-bijelima 5:0, imao je Parni valjak najvećih plus sedam poslije trojke Vanje Marinkovića u 5. minutu.

Odlično je vicešampiona ABA lige služio u prvoj četvrtini šut van linije 6,75. Kraljevski klub je međutim u drugoj dionici “počeo da melje” i serijom 13:2 preokrenuo na 33:26 u 13. minutu.

Partizan nije dozvoljavao Realu da se odlijepi na distancu veću od osam poena, sve do starta poslednjeg kvartala kada je ekipa Ćus Matea nakon nesportskog faula Marinkovića, rafala Ksavijera Rejtan-Mejsa i pet poena Džanana Muse napravila seriju 15:0 i povela 83:66.

Šest minuta prije kraja meča sve je bilo riješeno.

U pobjedničkom timu šetorica košarkaša imala su dvocifren košgeterski učinak. Na kraju je Serž Ibaka bio najefikasniji sa 15 poena. Musa i Rejtan-Mejs su ubacili po 12, Mario HezonjaGabrijel Dek Eli Endijaj po 10 poena.

Identičan poenterski učinak kao Ibaka na drugoj strani je imao Karlik Džons, ali od toga 12 u poslednjoj dionici, kada je sve bilo riješeno. Sterling Braun i Marinković su upisali po 12, Tajrik Džons i Frenk Nilikina po 11 poena.

Aktuelni šampion, Panatinaikos je vodio od početka do kraja utakmice sa Bajernom – 94:79.

Matijas Lesor sa 22 poena predvodio je strijelce u Panatinaikosu. Dvocifreni su bili još Kendrik Nan sa 17, Vili Ernangomez sa 12 i Džerijan Grent sa 11 poena.

U poraženom timu Devin Buker je ubacio 15, a Karsen Edvards poen manje. Jam Madar je postigao 11 poena.

Mnogo uzbudljivije je bilo u Lionu, gdje je domaći Asvel iznenadio bolonjski Virtus – 87:85.

Domaći su vodili većim tokom meča, imali u nekoliko navrata u drugoj i trećoj četvrtini i 13 poena prednosti. Ekipa Luke Bankija je u odlučujućem periodu uspjela da izjednači, dok je pobjedu Francuzima donio Teo Maledon, pogotkom na 13 sekundi do kraja utakmice.

U poslednjem napadu na utakmici, Nil Sako je izblokirao Ajzeu Kordinijea.

Sako je meč završio sa 19 poena. Maledon je ubacio dva manje. Nando de Kolo je dodao 16, a Šakil Harison 13 poena.

U gostujećem timu Kordinije je postigao 23 poena. Muhamet Dijuf je upisao 15, a Alesandro Pajola 11 poena.

Košarkaši Fenerbahčea savladali su Anadolu Efes rezultatom 83:78.

Pivari su poslednji put vodili poenima Eržana Osmanija u 7. minutu, poslije čega su uslijedili furioznih četiri minuta i šest sekundi gostiju i serija 15:2 za 33:21. Fener je do kraja uspijevao da održava prednost u svoju korist, osim u jednom momentu, na ulasku u pretposlednji minut, kada je ekipa Tomislav Mijatovića izjednačila.

Ipak, u turskom derbiju nije moglo bez tenzija.

U pretposlednjem minutu treće četvrtine pod košem su se u klinču našli Tarik Biberović Elajdža Brajant. Poslije rvanja u “parteru”, sudije Migel Perez Perez i Damir Javor su gledale snimak i pokazale put u svlačionicu obojici.

Nemile scene kao da su uzdrmale ekipu Šarunasa Jasikevičijusa, koja je u jednom momentu imala i 15 poena viška, ali je Efes na minut i 58 sekundi prije kraja izjednačio na 74:74.

Arturs Žagars je potom pogodio jedno slobodno bacanje, a Marko Gudurić trojkom prelomio meč u korist Fenerbahčea (78:74).

Pojačanja iz Makabija, Bonzi Kolson, sa 16 i Vejd Boldvin sa 15 poena bili su najefikasniji u pobjedničkom timu. Najdžel Hejs-Dejvis je postigao 11, a Kem Birč 10.

Kod Efesa Dan Oturu je isporučio 21, a Brajant za 21 i po minut 15 poena. Dvocifren je bio i Rodrig Buboa sa 11 poena.

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!y