Prvo kolo Prve A lige završeno velikim iznenađenjem

0

Kompletirano je 1. kolo u Prvoj A crnogorskoj ligi.

Iznenađenje na startu nove sezone priredili su košarkaši Kotora, koji su u ,,Bemaks areni” savladali ekipu Podgorice Bemax 89:87.

Podgorica je u 22.minutu imala +15 (52:37) i činilo da će bez problema opravdati ulogu favorita. Ipak, Kotor je uspio da napravi reakciju i da serijom 16:0 stigne do dvocifrenog plusa u 33.minutu, kada ja Mačić pogodio trojku za 75:65. Djelovalo je da je povratak domaćina nemoguć, ali je Živanović pogodio trojku na 82 sekunde prije kraja za egal – 85:85. I, Jovanović je na 23 sekunde prije kraja pogodio za prednost 89:87, a iako su gosti imali napad da riješe sve, gosti su pogriješili, Skot je imao priliku da pogodi za egal, ali je promašio šut za produžetak…

Čestitam ekipi Kotora na pobjedi. Dozvolili smo im previše lakih poena, iako smo imali prednost nijesam zadovoljan kako smo izgledali. Zaslužena pobjeda rivala, nakon što smo ušli u kontra ritam u drugom poluvremenu, promašivali mnogo otvorenih šuteva, što je Kotor znao da iskoristi – kazao je Dragan Radović, trener Podgorice Bemaks.

U timu Podgorice Skot je bio najefikasniji sa 31 poenom, Smit je dodao 12, koliko je postigao i Golke. Sa druge strane u redovima Kotora blistao je Jovanović (28), a dvocifreni su bili još Kostić 14, te Mačić i Kartalović po 12.

Izneđenje, jer Podgorica bila favorit ne u ovom meču, već kompletne lige. Dobro smo se spremili, iako se nijesmo nadali da možemo da pobjeđujemo ovako jake ekipe. Ali, ove sezone smo jači nego minule i ovo je nagrada za veliki rad, koji smo počeli još u avgustu – kazao je trener Kotora Momčilo Knežević.

Sjajan meč viđen je u Golubovcima, gdje je nakon velike drame Dečić savladao Milenijum 93:92. Milenijum je u prvoj četvrtini postigao čak 36 poena, vodio u 28.minutu +12 (70:58), da bi Dečić preko Bogojevića u 36.minutu preokrenuo (82:80) i na kraju došao do trijumfa.

U timu Dečića Marko Koljević postigao je 30 poena, uz 9 skokova, Petar Ivanović dodao je 17, a imao je I 11 skokova, dok su dvocifreni bili još Luka Nikaljević sa 12 i Đorđe Marinović sa 11.

Sutjeska Elektroprivreda opravdala je ulogu favorita u Bijelom Polju protiv Jedinstva 1950 (81:68). Domaći su u 12.minutu vodili 20:19, ali je već na poluvremenu bilo +14 za Nikšićane (44:30), čime je bilo jasno da je iznenađenje nemoguće. Filip Barović bio je najefikasniji u pobjedničkom timu sa 18, uz 6 skokova, Vebster je dodao 13, dok je Starovlah imao dabl dabl (11 poena, 10 skokova).

Ibar je savladao Danilovgrad 76:69. Gosti su na poluvremenu, nakon trojke Popovića vodili 43:32, da bi Rožajci, poslije trojke Nurkovića u 32.minutu preokrenutli – 62:60, a već na 4.26 prije kraja stigli i do dvocifrene razlike – 72:62. Najefikasniji bio je Vasilije Knežević sa 16, a dvocifreni su bili još Nurković, Đukanović po 12, te Kalić sa 10. Kod gostiju Popović je ubacio 22, uz 8 skokova. Primorje je u Baru opravdalo očekivanja u istorijskom meču za Šušanj, koji je odigrao prvi meč u elitnom rangu – Novljani su trijumfovali 104:67. Kod Novljana istakao se Baranin Ognjen Čarapić sa 19 poena, uz 7 asistencija, Miljanić je dodao 17, Rid 14, dok su kod domaćina najefikasniji bili Kosović i Pots sa po 13.

Prethodno, SC Derbi savladao je Vukove Zetu 83:58, a Teodo ekipu Lovćena 1947 (75:43).

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!