ABA 2: Poraz Podgorice na premijeri

0

Košarkaši Podgorice Bemax poraženi su večeras u “Bemax areni” od Džokera 79:76 na startu NLB ABA2 lige.
Džoker je u većem dijelu meča imao prednost, Podgorica je uspjela da preokrene, ali su gosti trojkama u finišu uspjeli da stignu do brejka.

Inače, Podgorica je prvi put povela u četvrtom minutu nakon trojke Đurišića 7:6. Ipak, od tog trenutka Džoker je preuzeo inicijativu, a dobrim procentima šuta uspjeli su u 9.minutu da stignu i do +9 (24:15). U 13.minutu Džoker je imao najveću razliku u prvom dijelu (34:22), a iako je u finišu prvog poluvremena bilo 48:37, Podgorica Bemax uspjela je da istopi zaostatak do odlaska na odmor – poenima Đurišića i Adetokunba priđe na 40:48.
Velikom željom i borbom domaći su uspjeli u 28.minutu trojkom Đurišića da preokrenu 57:56, dok je nakon poena Smita bilo i +5 (62:57). U 33.minutu, kada je Živanović pogodio trojku bilo je 65:63. Ali, gosti iz Sombora vezali su tri trojke za prednost – 72:65, čime je bilo jasno da slijedi uzbudljiv finiš. Ipak, Podgorici je produžio “život” Đurišić, vezavši četiri poena za 71:74 na 1.32 prije kraja. Tim Dragana Radovića imao je napad za pobjedu, ali je Golke promašio šut za tri, da bi nakon toga Džoker pogodio četvrtu trojku u posljednjoj dionici (Henson) za 77:71 na 38 sekundi prije kraja.
Podgorica nije željela da se preda, Živanović je odmah pogodio trojku, da bi nakon ofanzivnog skoka Žižić poentirao za 76:77 na četiri sekunde prije kraja. Ipak, u posljednjem napadu, nakon faula Živanović, Jurček je pogodio dva penala za pobjedu – 79:76.
U timu Podgorice Skot je ubacio 18 poena, uz 7 asistencija i 5 skokova, Đurišić je postigao takođe 18, a imao je takođe 5 skokova. Dvocifren je bio Živanović (15), dok su se u strijelce upisali još Žižić i Adetokunbo po 8, Brnović, Smit i Mušikić po 3.