Crnogorskim atletičarima 38 medalja na Balkanskom prvenstvu za veterane

0

U Baru je od 27. do 29. septembra održano 33. Balkansko atletsko prvenstvo za veterane i veteranke na kojem je nastupilo preko 700 takmičara iz 25 država.

Takmičenje je održano u organizaciji Asocijacije atletskih veterana Crne Gore i ASCG uz podršku Ministarstva sporta Crne Gore, COK-a ,Opštine Bar, TO Bara i Sportskog centra Topolica.

Crnogorski takmičari na ovom prvenstvu ostvarili su najveći uspjeh na Balkanskim prvenstvima do sada sa osvjojenih 38 medalja. Gojko Banjević u disciplini bacanje kugle osvojio je drugo mjesto – srebrnu medalju, Radmila Čabarkapa u trci na 100 m, 1500m i 3.000m osvojila je tri treća mjesta – bronzane  medalje.

Velimir Ćorović osvojio je prvo mjesto – zlatnu medalju na 100 m, dok je na 200m i 400m osvojio dva treća mjesta – bronzane medalje. Dragoljub Koprivica postao je balkanski šampion u disciplini 3.000 m i 5.000 m. Ivan Kukuličić osvojio je prvo mjesto i zlatnu medalju te postao balkanski šampion u bacanju diska.

Sandra Matović osvojila je dva druga mjesta, bronzane medalje u disciplinama 100m i 200 m, prvo mjesto – zlatnu medalju u bacanju kugle i drugo mjesto – srebrnu medalju u skoku u dalj. Rada Miladinović osvojila je zlatne medalje – prva mjesta  na 3.000m i 5.000 m, a na 1.500 usvojila je 3. mjesto – bronzanu medalju.

Vesna Pavličević osvojila je zlatne medalje – prva mjesta na 400 m, 3.000 m u 2.000m stiplčez. Radosav Pešić u bacanju diska osvojio je prvo mjesto-  zlatnu medalju. Veselin Petrušić osvojio je 3. mjesto -bronzanu medalju u disciplini 3000 m. Spaso Palovski osvojio je prvo mjesto – zlatnu medalju na 3.000 m i  drugo mjesto srebrenu medalju na 200 m.

Biljana Radunović osvojila je prvo mjesto – zlatnu medalju na 3.000 m i drugo mjesto – srebrne medalje na 1.500 i 5.000 m ,dok je u disciplini 100 m osvojila treće mjesto i bronzanu medalju. Lazar Sekulić osvojio je druga mjesta – srebrne medalje u disciplini 200 m, 400 m i 2.000 stiplčez i disciplini  800 m 3. mjesto  -bronzanu medalju.

Svetlana Useinović osvojila je na 3.000 m srebrnu medalju i na 5.000 m bronzanu medalju – treće mjesto. Branko Vučinić osvojio je zlatne medalje – prva mjesta u troskoku i disciplini skok motkom.

Dejan Živković osvojio je bronzanu medalju – treće mjesto u disciplini bacanje kugle. Stjepovic Biljana osvojila je drugo mjesto srebrnu medalju u bacanju kugle. Ovo zahtjevno i trodnevno takmićenje u svim kategorijama od 35 do 85 godina uspješno je organozovano u Baru uz veliki trud svih angazovanih lica koja su učestvovala u trodnevnoj organizaciji takmičenja svaki dan od 8-18 časova.

Učesnike šampionata pozdravio su ispred Opstine Bar direktor Sportskog centra Topolica Božidar Janković, direktor Direktorata za sport Ministarstva sporta i mladih Crne Gore, Zoran Jojic, koji je svečano otvorio takmicenje.

Takođe, takmičenju su prisustvovali i predsjednik ASCG Milorad Vuletić, generalni sekretar Milan Madzgalj, selektor reprezentacije Osman Erović, predsjednik ASAVCG Dejan Živković i predsjednici Balkanskih atletskih federacija veterana.