Počelo EP u džudou: Srebro za Nurkovića

0

Veliki uspjeh našeg džudiste Jusufa Nurkovića koji je osvojio srebrnu medalju prvog dana seniorskog Evropskog kupa u Podgorici.

Sjajan je bio 27-godišnji Rožajac, pobijedio je Italijana Baseta, Njemce Edmajera i Kuncea u polufinalu, te Finca Kujenhara. Ipak u borbi za zlatu medalju Italijan De Tulio je bio bolji, ali svakako ogroman uspjeh za crnogorski džudo.

U kategoriji do 60 kilograma pobjeda Ivana Simeonova iz Bugarske, a do 73 kg slavio je Njemac Tomas.

U ženskoj konkurenciji u kategoriji do 63 kilograma, Sava Rišćani je bila najbolja. U kategoriji do 70 kg Andjela Biolić iz Hrvatske domogla se zlatne medalje, dok je do 78 kilograma Helter Heft iz Njemačke osvojila titulu.

Naša Jovana Mravaljević borila se za bronzu u kategoriji do 78 kilograma, ali je ipak poražena od Anastasije Bogdanović iz Srbije.

Oko 248 takmiđa i takmiđarki izlaze sa devet zemalji sa tri kontinenta takmiči se ovog vikenda u Dvorani Verde. I u nedelju sedama kategorija finalni blok od 15 sati prenos na našem drugom programu.