Nova goleada Bajerna

0

Nakon odličnog izdanja u Ligi šampiona, Bajren Minhen je nastavio pobjedničku seriju i u Bundesligi – sigurna pobjeda u Bremenu protiv Verdera 5:0 u 4. kolu.

Mrežu domaćina načeo je Olise golom u 23. minutu za 1:0, na 2:0 povisio je Musijala u 32. minutu što je bio i rezultat nakon prvog poluvremena.

I u nastavku Bajern je kontrolisao stvari na terenu – novi gol postigao je Hari Kejn i to u 57. minutu za ubjedljivih 3:0. Opet se u strijelce upisao Olise, nakon tačno sat igre bilo je 4:0 za Bavarce. Konačnih 5:0 postavio je Gnabri u 65. minutu.

U ovoj rundi siguran je bio i Frajburg koji je na strani pobijedio Hejdenhajm 3:0. Slavio je i Union Berlin protiv Hofenhajma 2:1, dok u duelu Bohuma i Kila nije bilo golova – 2:2.