Debakl Budućnosti, „plave“ na minus 13 u „Morači“

0

Rukometašice Budućnosti poraženi su u „Morači“ u drugom kolu Lige šampiona od francuskog Bresta rezultatom 35:22.

Time je izjednačen neslavan rekord iz prošle sezone kao drugi najteži poraz tima na domaćem parkeru u Ligi šampiona, kada je isti rival slavio u Podgorici 34:21.

Opstao je rekord iz 1998. godine, kada je Mar Valensija u revanšu polufinala elitnog takmičenja trijumfovala 40:26.

Budućnost je parirala francuskom vicešampionu do 16. minuta, tačnije pogotka Jelene Radivojević za 7:7.

Tada su stale izabranice Bojane Popović, njihova igra se raspala, a Brest je fantastičnom serijom stigao do 15:8.

I u nastavku susreta Brest je, predvođen Anom Vjahirevom, došao i do rekordnih plus 14 (29:15), te sa „pola snage“ priveo utakmicu kraju.

Budućnost naredni meč igra u subotu, u gostima protiv Odenzea.

BUDUĆNOST – BREST 22:35 (10:16)

Podgorica – Dvorana „Morača“. Gledalaca: oko 800. Sudije: Vejmans i Volbertus (Holandija). Sedmerci: Budućnost 9 (8), Brest 5 (3). Isključenja: Budućnost 12, Brest 8 minuta.

Budućnost: Atingre (četiri odbrane), Hauge (tri odbrane i sedmerac), Marsenić, Danijelson, Vukčević 8 (7), Godeč 1, Popović, Marković 1, Ivanović 1, Radević 1, Bulatović, Tomova, Ramusović 3 (1), Radivojević 3, Kadović 2, Pavićević 2.

Brest: Andre 2 (14 odbrana), Filter (dvije odbrane), Nokandi 3, Merot 4 (3), Lasurs 4, Ondono 3, Vjahireva 5, Novak 3, Fore 2, Kanor 2, Fopa 1, Let 2, Koatanea, Žariž 1, Dembele 1, Mladenovska 2.