„Plava četa“ poražena od SAD

0

Selekcija SAD savladala je Srbiju u drugom meču drugog vikenda turnira Lige nacija u Kanadi – 3:1 (23:25, 25:15, 25:23, 25:14).

Imala je „Plava četa“ šansu da učini nešto više protiv favorizovanih Amerikanaca, odlično je počela meč u Otavi, ali je na kraju osvojila tek jedan set.

I to onaj prvi, uvodni, kad je zaista sjajno odigrala protiv rivala koji joj nikako ne leži u poslednje vrijeme. Za razliku od prvog turnira, SAD je u Kanadu došla sa selektorom Džonom Sperouom, a on je poveo najbolje što ova selekcija ima.

Ipak, i izabranici Igora Kolakovića evidentno podižu formu, a činilo se da mogu do iznenađenja protiv Jenkija. Bili su rivali u prvom setu izjednačeni do 12:12, a tada su „orlovi“ zaigrali sjajno, stekli su i četiri poena viška (19:15), a potom uz malo problema i dobili set -25:23.

U drugom periodu za sve se pitala američka selekcija, koja je brzo stekla šest poena viška (12:6), a potom bez većih uzbuđenja stigla do izjednačenje – 25:15.

Za konačan ishod presudan je bio treći set. Tada je Srbija u ranoj fazi povela sa 10:5, u završnici je imala i tri poena viška (19:16). Nije bilo dovoljno, Amerikanci su izjednačili na 20:20, vrlo brzo došli i do tri vezane set lopte (24:21). Iskoristili su treću – 25:23.

Niz slabosti „orlovi“ su pokazali u četvrtom periodu igre, kad su SAD brzo stekle deset poena prednosti (19:9), već tada pitanje pobjednika bilo je riješeno.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 50€ + 1000 besplatnih spinova + 100% bonusa na prvu uplatu, BEZ IKAKVIH USLOVA.